'Süper Savcı' İzmir'den ayrıldı

Kamuoyunda 'Süper Savcı' olarak bilinen Murat Gök, yeni görev yeri Samsun'a gitmek üzere İzmir'den ayrıldı

'Süper Savcı' İzmir'den ayrıldı

İzmir'de Adalet Bakanlığı'nın son kararnamesiyle normal savcı olarak Samsun'a tayini çıkan, kamuoyunda ‘Süper savcı’ diye tanınan Murat Gök, yeni görev yerine gitmek üzere İzmir'den ayrıldı.

5 yıl görev yaptığı Urla İlçesi'nde ‘Barbaros çocuk köyü’, ‘Cezaevinde gardiyanlar’, ‘Okul önlerinde zehir satıcıları’, ‘Belediye başkanına’ yönelik operasyonlarla tanınan Murat Gök, 3 yıl önce Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı olarak İzmir'e atandı.

Görev yaptığı dönemde, özellikle belediyeler ve çete elebaşı Ahmet Tekin Başkal'a helikopterli baskınla yaptığı operasyonlarla gündemden düşmeyen Murat Gök'ün, bazı uygulamaları tartışma yaratınca operasyon ve soruşturma yetkileri İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler tarafından elinden alınıp, duruşma savcısı olarak atandı.

CEP MESAJIYLA TACİZ İDDİASI

Avukat Pınar Melli ile evlilik hazırlığı yapan Murat Gök hakkında cep telefonu mesajıyla cinsel taciz iddiası ortaya atıldı. Özel bir üniversitede Öğretim Görevlisi Ü.E.İ., Murat Gök'ün Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptığı dönemde, kendisine cep telefonuyla gönderdiği mesajlarda cinsel tacizde bulunduğunu öne sürerek suç duyurusunda bulundu. Bu olayın ardından Savcı Gök'ün düğünü iptal edildi.

‘KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM’
Uzun süredir rahatsızlığı nedeniyle raporlu olan Murat Gök, bu sabah yeni görev yeri olan Samsun'a gitmek için karayolu ile İzmir'den ayrıldı.

Gelecek Pazartesi günü yeni görevine başlayacağını belirten Murat Gök, “Kimseye kırgın değilim. Bana yapılanların hepsi haksızlıktı. Bundan sonra yeni yerimde görevimi iyi bir şekilde yapmaya çalışacağım. Herkes hakkını helal etsin” dedi.

Bahri KARATAŞ/DHA