'Süper Savcı' zehirlenmemiş

Samsun'da geçen Nisan ayında evinde ölü bulunan Savcı Murat Gök'le ilgili rapor, Adli Tıp Kurumu'ndan Başsavcılığa geldi. Raporda Gök'ün ölümü 'doğal ölüm' olarak değerlendirildi

12 Kasım 2013, Salı 16:18
A A

İzmir’de özel yetkili savcı olarak görev yaparken ’Süper Savcı’ olarak anılan ve 2009 yılında Samsun’a atanan 41 yaşındaki Murat Gök, geçen Nisan ayında evinde ölü bulundu. Cumhuriyet Savcısı Murat Gök’ün ölümüyle ilgili adli tıp raporu Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştı. Raporda olayın oluş şekli, olay yeri inceleme belgeleri ve soruşturma evrakındaki mevcut delil durumunun incelendiği, yapılan otopsi sonucunda herhangi bir zehirlenme veya toksikolojik etkiye maruz kalmadığı belirtildi. Buna göre savcı Gök’ün ölümü ’doğal bir ölüm’ olarak değerlendirildi. 

İzmir Adliyesi'nde iki yıl boyunca Özel Yetkiyle görev yapan Murat Gök, belediyeler de dahil, kamu kurumlarındaki suç örgütlerine yönelik operasyonlarla adını duyurmuş ve bu nedenle 'Süper Savcı' olarak hanılmaya başlamıştı. Murat Gök, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nca özel yetkileri alınarak düz savcı olarak 2009 yılında Samsun’a atanmıştı.

Hakan ÇELİKBAŞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;