Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

Şüphe aşkın düşmanı

Evliliğin sürmesi için en önemli şey güven, sevgi, anlayış ve saygı. Bunlardan biri eksikse işler çok zorlaşmış demektir. Hele ki kıskançlıklar ve şüphe iki taraftan birinin içini kemiriyorsa aşkın tadı tuzu kaçar. Kavgaların sonu gelmez, sorunlar büyür. En iyisi bu korkunç düşmandan kurtulun, önce kendinize sonra da eşinize güvenmeyi öğrenin.

Eşime bekaret kemeri taksam beni aldatmasını engeller miyim?

23 yaşındayım. İşim gereği sık sık seyahate gidiyorum. Karımdan şüpheleniyorum. İşimi garantiye almak için eşimin vajina girişine anahtar sistemiyle çalışan küçük bir düzenek koymak istiyorum. Acaba bu kaça mal olur. RUMUZ: GÖÇMEN LEYLEK

CEVAP: Göçmen leylek, uzun bacaklı, cepkenli simli zeybek. Ne demek bu, ne demek? Bekaret kemerinden mi söz ediyorsun? İyi bir çilingir mi arıyorsun? O kadarını bilmem. Bildiğimi anlatayım. Adam, karısından kuşkulanıyor. Seyahate çıkarken karyolanın altına bir çanak yoğurt koyuyor. Bir çubuğu da karyolanın altına bağlıyor. Karyolaya iki kişi yatarsa, çubuk yoğurdun içine girecek. Adam da karısının ihanetini öğrenecek. Dönüşte bir de bakıyor ki, yoğurt ayran olmuş, çanak tereyağı dolmuş. Leyleğim, kilit işini sevmedim. Diyelim ki kilitledin, ‘Kadının fendi erkeği yendi’ atasözü aklıma geliverdi. Yapabilirsen onun aklını kilitle.

Kızlık zarımı diktirdiğim anlaşılır mı?

21 yaşındayım. Biriyle ilişkiye girdim, kızlığım bozuldu. Şimdi diktirip başka biriyle evlensem acaba kızlığımın bozuk olduğu ya da diktirdiğim anlaşılır mı? RUMUZ: KORKAK KIZ

CEVAP: Sevgili okurum, bence anlaşılmaz. Ama eşin cin mi cin biriyse, biraz hain ise, biraz bilgili ve paranoyaksa kendi anlamasa bile doktora götürürse... Yani birçok olumsuz koşullar yan yana gelirse anlaşılır be yavrum. Sonunda diktirme, Allah yapısı değil ki! Ancak bu kadar koşulun da ya yana gelmesi de şimdilik Marmara Depremi kadar. Nasıl olacağı bilinmeyen bir bilmece.

Devamı 2. sayfada...

Paramız yok, aynı prezervatifi 7-8 kez kullanıyoruz

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla 5 aydır birlikteyiz. 4 aydır ilişkiye giriyoruz. Prezervatife ayıracak paramız olmadığından aynı prezervatifi 7-8 kez kullanıyoruz. Bazen patlamalar oluyor. Patlayan prezervatifin içinden akan spermler sevgilimin hamile kalmasına neden olur mu? RUMUZ: FAKİR AMA GURURLU

CEVAP: Değerli okurum, ihtimallerin az olmasına karşın olabilir. Artık bir prezervatif parasını bile düşünecek durumda iseniz bu iş fazla lükse kaçmış. Derslerinize, kitabınıza, yemeğinize dikkat edin. Başınızı da belaya sokmayın.

Her ilişkide prezervatif mi takacağım?

Evlendiğim zaman çocuk yapma dışında her ilişkiye girerken prezervatif mi takacağım? Başka bir yol var mı?

CEVAP: Değerli okurum, tabii ki çok yolu var. Hele bir evlen bakalım. Sana bu köşede ne bilgiler verilecek daha. Ama ne olursa olsun doğanın gücü ve kuralları daima bizim bilgilerimizin bir adım önünde olacak.

Acaba çocuğun babası kim?

Bir hafta arayla bir kızla yurttaki 3 kişi çıktık. Kız şimdi hamile olduğunu iddia ediyor. Sizce babalık testi yaptırsak üçümüzden başka biri çıkar mı? Bu oran yüzde kaç? Herkes birbirini suçluyor. Acaba baba kimdir?

CEVAP: Üçlü Dartanyanlar, pusulayı kaybedip yol arayanlar, arayıp da çocuklarını bile bulamayanlar. Ona buna yol soranlar... Dördüncü silahşörü buluverseniz suçu ona yükleseniz, üçünüz birden ona “Baba sensin” deseniz. Bize göre oldu da bitti maşallah. Yediğiniz cici mama, olmuş kafanızda bir muamma. Babalık testi için, alacaksınız kızı yanınıza. O kapı senin, bu kapı benim... Ben bu yaptığınıza sorumsuzluk derim. Fazla azmayın. Yoksa sizin başınızı yerim, dünyaya geldiğinize pişman ederim.

Devamı 3.sayfada...

Tecrübeli birini nereden bulabilirim?

23 yaşında bir kızım. Bu zamana kadar pek çok kişiyle ilişkiye girmiş olmama rağmen deneyimli biriyle karşılaşmadığım için bir türlü tatmin olamadım. Her şeyden sıkılmak üzereyim. Tecrübeli birini nereden bulabilirim?

CEVAP: Sevgili okurum, atasözü var ‘Aramakla bulunmaz meğer rastgele.’ Benim tek tedirginliğim ararken, ararken ayağın kayıverir. İşte o zaman aradığını bulamamak bir yana bütün varolanların da uçar gider. Hadi bakalım kolay gelsin., araştırmacı hatun. Bir de böyle moda isim koyalım. Akılcı ve dikkatli yola devam.

Benim kuş eskiden kartaldı şimdi karga oldu, neden?

Benim kuş eskiden tüm kadınlara kartaldı. Şimdi 35 yaşındayım. Çıtırlara şahin, olgunlara karga oldu. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? RUMUZ: ATMACA

CEVAP: Kuşçu Rahmi, avcuna koyayım birkaç Drahmi. Şu kargayı bana sat. Ben de onun kırılan kanadını onarayım, kargaların onurunu kurtarayım. Karga benim en sevdiğim kuştur. Kartalın, şahinin araba modellerine bir de sen ekle, adı atmaca olsun. Sokaklar bu modellerle dolsun. Jaguar, Ferrari meraklıları da son bulsun. Bunlar Türk malı, herkes onları kullanmalı, yabancı modellere de bakmamalı. Sen atmacayla yola devam. İleride bir sorun çıkarsa, Haydar Hoca’ya bir selam. Gerisini biz hallederiz, şimdilik hoşçakal deriz.

 

Yatakta kadına da iş düşüyor (Tıklayınız...)

 

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

 

3