Suriye ile estetik turizmi

Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkiler ivme kazanırken, güzellik sektörü de turizme yardımcı olacak

Suriye ile estetik turizmi

Türkiye ve Suriye arasında ivme kazanan ilişkilere sağlık ve estetik sektörü de katılmaya hazırlanıyor. Şam’da düzenlenen Turizm Fuarında Türkiye’den, Türk Havayolları ve çeşitli turizm acentelerinin yanı sıra estetik ve sağlık sektörü temsilcileri de standlar kurarak yerini aldı. 

POTANSİYELİ İSTANBUL'A KAYDIRABİLİRİZ

Estetisyen Dr. Meral Seyman, Arapların, medikal estetik için Avrupa ülkelerine gittiğini belirterek, "Arap ülkelerindeki mevcut potansiyeli İstanbul’a kaydırabiliriz" dedi. Seyman, Arapların, kırışıklık, kilo, burun estetiği ve erkeklerde kellik gibi nedenlerle estetik operasyonlara başvurduğunu kaydetti. Arap kadınlarının estetik operasyonlara daha istekli olduğunu ifade eden Seyman, "Arap kadınları güzel, bakımlı ve feminen. Güzelliğin devamı için gerekli her şeyi yapmaya hazırlar" dedi. 

KİŞİYE ÖZEL PROGRAMLAR

Seyman, Arap dünyasından talepleri elektronik posta yoluyla aldıklarını ve talep çerçevesinde medikal estetik operasyonların yanı sıra kişiye özel turistik programlar da hazırladıklarını belirtti. Arap ülkelerinde Türkiye’ye yönelik büyük bir ilginin olduğunu vurgulayan Seyman, estetik gibi operasyonlar için Avrupa ülkelerinin yerini Türkiye’nin alabileceğini kaydetti. 

Bu konuda bazı Türk hastaneleri de Suriyeli hastalara indirim yapıp, THY'den indirimli bilet imkanı sağlamayı planlıyor.