Sürpriz aday Keçeli

Keçeli'nin camianın yakından tanıdığı isimlere yönetim için teklif götürdüğü önümüzdeki günlerde adaylığını açıklayacağı bildirildi

Sürpriz aday Keçeli

Beşiktaş Kulübü’nde yaklaşan seçim öncesi heyecan giderek artıyor. Şu anki başkan Yıldırım Demirören’in yeniden aday olacağı biliniyor. Murat Aksu da geçtiğimiz günlerde başkan adaylığını açıklamış ve çalışmalara başlamıştı. Hikmet Çetin’in bir türlü adaylık için ikna edilememesi üzerine camianın ağır topları yeni bir isim üzerinde fikir birliğine vardı.

Bu isim herkesin yakından tanıdığı Metin Keçeli. Süleyman Seba döneminde yaptığı icraatlarla ve başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan Keçeli’nin adaylık konusunda yeşil ışık yaktığı öğrenildi. Kabinesinde Beşiktaş tarihinde çalışmış, yıpranmamış, kaliteli isimlerin yer alması için yoğun bir kulis faaliyetine başlandı. Henüz çalışmalarını gizli tutan Metin Keçeli’nin yönetim kuruluna almayı düşündüğü isimlerle görüşmelere başladığı ve bu görüşmelerin çok olumlu geçtiği vurgulandı.

Metin Keçeli’nin daha önce yönetimlerde bulunmuş, başkanlığa adaylığını koymuş çok güçlü kişileri ikna etmek üzere olduğu da sızan bilgiler arasında. Keçeli’nin listesinde Faik Akdil, Hasan Arat, Fikret Orman, Yılmaz Ekergil, İbrahim Altınsay, Emin Önal, Deniz Atalay, Erhan Solu ve Ahmet Kavalcı gibi isimlerin bulunması muhtemel. Bu isimlerin kongrelerde çok etkili olması da Keçeli’nin şansını artırabilecek özellikler.

Ayrıca Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da Keçeli’ye tam destek vereceği konuşuluyor. Ünal, liste oluşturma çalışmalarında da Keçeli’ye yardım ediyor. Efsane Başkan Süleyman Seba’nın ise bu oluşum karşısında Ankara’dan döndükten sonra bir açıklama yapması bekleniyor.