Suudi Arabistan'da ilkler

Dünyada şeriat yasalarının en sıkı uygulandığı ülkelerin başında gelen Suudi Arabistan, veliaht Prens Muhammed’in aldığı kararlar ile büyük bir değişim yaşıyor. İşte Suudi Arabistan'da özellikle kadınlara yönelik yapılan yenilikler

12 Ocak 2018, Cuma 22:31
A A
Suudi Arabistan, kadınlara yönelik yenilikler devam ediyor.  Cuma günü  kadınların futbol maçına gitmesiyle birlikte halk her geçen gün değişime giderek ayak uyduruyor.


İŞTE YAPILAN YENİLİKLER           


Suudi Arabistan, kadınlara yönelik baskının sembolü haline gelen politikasında değişikliğe giderek, kadınların otomobil kullanmasına izin verildi.


Suudi Arabistan'da kadınların otomobil kullanmasına izin çıktı


Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde yer alan Prenses Nura Bint Abdurrahman Üniversitesi, kadınlara yönelik otomobil kullanma yasağının kaldırılması sonrası üniversite bünyesinde kadınlar için bir sürücü okulu açılacağını açıkladı.


Suudi Arabistan'da ilkler devam ediyor: Kadınlar için sürücü okulu


Suudi Arabistan’da kadınlara yeni bir hak daha tanındı. Artık 25 yaş ve üzeri kadınlar yanlarında ailenin erkek üyelerinden biri olmadan tek başına seyahat edebilecek.


Suudi Arabistan’da kadınlar için devrim gibi karar

 
Suudi Arabistan'da sinema yasağının Mart'ta kaldırılacağının açıklanmasının ardından gösterilecek ilk film de belli oldu. Suudiler, sinemalarının açılışını Kral Faysal'ın 14 yaşındayken yaptığı İngiltere ziyaretini konu alan Born a King filmiyle yapacak
 

Suudi Arabistan’da gösterilecek ilk film belli oldu!
 


Bu yıl itibarıyla kadınlara stadyumlara girme hakkı tanınan Suudi Arabistan'da ilk kez bir futbol karşılaşmasında kadınlar için özel bir bölüm ayrıldı.


Suudi Arabistan'da tarihi anlar

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.