Tabanca ile karakola giden iki kızdan cinayet itirafı

İzmir Bayraklı'da bir kişiyi silahla öldürdüklerini öne süren iki kız ellerinde silahla karakola gidip 'bir kişiyi öldürdük' dedi

05 Mart 2015, Perşembe 17:19
A A

Olay dün (çarşamba) sabaha karşı Bayraklı Sevgi Yolu 46 numaralı apartmanın ikinci katında meydana geldi. Bornova'da bir barda barmenlik yapan Ferit Demir aynı yerde çalışan H.D. ile birsüre önce Bayraklı'daki olayın meydana geldiği dairede birlikte kalmaya başladı.

 

"EVDEN AYRILACAĞIZ" DEDİLER TARTIŞMA ÇIKTI

Anne babası ayrı olan H.D. birsüre sonra kız kardeşi 18 yaşındaki G.D.'yi de yanına aldı. Evde kız kardeşler ile Ferit Demir arasında anlaşmazlık yaşandı. İddiaya göre kız kardeşlerin evden ayrılma isteğine Ferit Demir karşı çıktı. Dün sabaha karşı da yine tartışma sırasında, ilk ifadelere göre abla H.D., Ferit Demir'i kendi tabancasıyla vurarak öldürdü. İki kardeş evden çıkıp bir gün boyunca başka bir adreste kaldı. Bugün öğleden sonra da iki kardeş olay yerinin yaklaşık 150 metre uzağındaki karakola suç aleti tabancayla gelerek teslim oldu.

 

 

KARAKOLA GİDİP TESLİM OLDULAR

H.D.'nin cinayet işledikleri yolundaki ifadesi üzerine adrese giden polisler kapıyı çilingirle açıp içeri girdi. Dairede Ferit Demir'in cesedini buldu. Olay yeri inceleme ekipleri evde inceleme başlattı. Nöbetçi savcının da incelemesinin ardından Demir'in cesedi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. İki kız kardeş de Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne ifade için götürüldü.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;