Tabata: Derbiyi bekliyorum

Beşiktaş'ın sansasyon yaratan transferi Tabata 12 Eylül'deki Galatasaray derbisini iple çektiğini açıkladı

03 Eylül 2009, Perşembe 13:47
A A


Gaziantepspor’dan 8 milyon euro bonservis bedeliyle alınması büyük yankı yaratan, hatta camiayı ikiye bölen Brezilyalı Rodrigo Tabata, ilk röportajını Beşiktaş TV’ye verdi. Tek başına kurtarıcı olarak gösterilmesinin yanlış olduğunun altını çizen Tabata, “Bir takım hep beraber kazanır, hep beraber kaybeder. Biz de burada hep beraber kazanacağız ve taraftarlarımızın istediği başarılara imza atacağız” dedi. 

'BERABER UĞRAŞACAĞIZ'
Beşiktaş’a gelmekten dolayı mutlu olduğunu ve çok iyi karşılandığına dikkat çeken yıldız oyuncu, özellikle Brezilyalı vatandaşlarının kendisine çok yardımcı olduğunu, kulüpteki işleyişi anlattıklarını ifade etti. Ülkesinde de büyük bir takımda oynadığını hatırlatan Tabata “Elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım. Hep beraber bu takımı daha iyi yerlere getirmek için uğraşacağız” diye konuştu. 

'EN İYİSİNİ YAPACAĞIM'
Galatasaray ile oynanacak derbi maçta görev alması halinde elinden gelenin en iyisini yapacağını anlatan Brezilyalı oyuncu şunları söyledi: “Maç günü tamamen hazır olacağım. Bu tür maçlar, her futbolcunun hayatında yaşamak istediği maçlardır. Bana da böyle bir şans gelirse bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırım.” 

Rodrigo Tabata, Şampiyonlar Ligi’ne değinerek, çok zor bir grupta olduklarını belirtti ve “Yine de şansımız var. Her takım birbiriyle rekabet edecek güçte. O nedenle bizim üstümüze düşen, maçlarımızı kazanmak” yorumunu yaptı. Brezilyalı yıldız taraftar konusunda ise “Saha dışından bize verdikleri destek saha içine yansıyacaktır. Bunu daha önceden de görmüştüm. Hiçbir zaman 90 dakika bağırmayı bırakmıyorlar. Bunun da takıma önemli etkisi oluyor. Sahada da biz aynı işi yapmaya çalışacağız. Onların bu yardımlarını boşa çıkarmamaya çalışacağız.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;