Tablet ile dizüstü birleşti

Teknoloji dünyasının öncü markası ASUS, Renaissance İstanbul Bosphorus Hotel'de düzenlediği lansman partisiyle yeni Windows 8 cihazlarının tanıtımını yaptı

01 Kasım 2012, Perşembe 15:09
A A

Dizüstü ile tablet bilgisayarın olağanüstü bir füzyonu olan ASUS Taichi, sadece bir dokunuşla ister incecik bir tablete isterse de çok fonksiyonlu bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor.

İlk Full HD Dokunmatik Ekranlı Ultrabook olan Zenbook Touch ince olmasının yanı sıra 5GHz’lik hızı ve uzun pil ömrüyle ASUS’un Zenbook kültürünü mükemmel yansıtıyor.

Windows 8 işletim sistemli tablet serisi VivoTAB, ayrılabilir QWERTY klavyeleri ve yüksek çözünürlüklü ekranlarıyla mobiliteyi son teknolojiyle buluşturuyor. Dünyanın ilk dönüştürülebilen dizüstü bilgisayarı olan Transformer Book’ta kullanıcılar yalnızca ekranı değiştirerek dizüstü bilgisayarı tablete dönüştürebiliyorlar Şık ve ince tasarımıyla göze, SonicMaster üstün ses teknolojisiyle kulağa hitap eden ASUS VivoBook en ekonomik dokunmatik ekranlı Ultrabook’larından biri olmaya aday.

ASUS’un 31 Ekim’deki bu etkinliğine ASUS Türkiye, Brezilya ve Afrika Bölge Direktörü Peter Chang de katıldı. Chang etkinlikte yaptığı konuşmada, ASUS olarak Windows 8’de pek çok fırsat gördüklerini ve kullanıcı deneyimlerini yeniden tanımlamak adına da bu fırsatları çok iyi değerlendireceklerini belirtti.

ASUS Türkiye Sistem İş Grubu Ülke Müdürü Bora Aras ise lansman etkinliğinde şunları söyledi: “Ürün ailemiz teknolojiyle birlikte sürekli gelişim gösteriyor. Mükemmele ulaşmak için çıktığımız bu yol hiç bitmeyecek, çünkü ‘inanılmazın peşindeyiz.’ Teknolojiyi takip etmiyoruz; teknolojiyi yaratıyoruz. Tüm ASUS çalışanları ‘tasarım odaklı düşünce vizyonu’ ile hareket ediyor. Yüksek performanslı ürünlerle müşteri mutluluğunu yakalamak bizim için son derece önemli.” ASUS’un tüm dokunmatik ekranlı ürünlerde lider olmaya baş koyduğunu belirten Bora Aras, konuşmasının devamında ASUS’un Windows 8 işletim sistemine sahip ürünlerini tanıttı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;