Tacizci kocasını namaz kılarken öldürdü

Kendisine cinsel ve fiziksel şiddet uygulayan kocasını namaz kılarken kazmayla öldürdü

07 Kasım 2012, Çarşamba 13:54
A A

Zonguldak'ta, kendisine cinsel ve fiziksel şiddet uyguladığını öne sürdüğü emekli madenci eşi, B.K.'ı, namaz kılarken başına kazmayla vurarak öldüren H. K.'a, 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Olay, geçen yıl Aralık ayında meydana geldi. Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli, 5 çocuk babası B.K., evinde başına kazmayla vurularak öldürülmüş bulundu.

Olay sırasında önce kızının evinde olduğunu ileri sürerek eşini ölü bulduğunu söyleyen H.K., 1 hafta sonra yeniden ifadesine başvuran polise eşini öldürdüğünü itiraf etti. Tutuklanan Korkmaz hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan H.K., önceki duruşmalarda eşinin yıllarca kendisine cinsel ve fiziksel şiddet uyguladığını öne sürdü.

H.K., cinayet gecesi eşinin kendisini yine ters ilişkiye zorladığını, kabul etmeyince de soba demiriyle dövdüğünü iddia etti. H.K., "O gece sabaha kadar ağladım. Sabah namazını kıldıktan sonra kaza namazı kıldım.

Bir anda ne oldu bilmiyorum, kendimi kaybettim. O kadar hakarete karşı kendimi kaybetmişim. Kazmayla kafasına vurdum, ancak kaç defa vurdum bilmiyorum" dedi.

Karar duruşmasında H.K. ve avukatı hazır bulundu. Mahkemenin son sözünü sorduğu sanık Korkmaz, "Benim ne çektiğimi bir ben, bir Allah bilir.

Çok pişmanım. Ellerim kırılsaydı da böyle bir şey yapmasaydım" dedi. Mahkeme heyeti, sanığın cinayeti ağır tahrik altında işlediği kanaatine vardığı sanık Hanım Korkmaz’a 16 yıl 8 ay hapis cezası verildiğini bildirdi.

 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;