Tacizci öğretmeni günlük ele verdi

Samsun Canik'te 8'inci sınıf öğrencisi S.Y.'nin annesi kızının içine kapanık halinden şüphelenerek geçen martta günlüğünü okudu

31 Temmuz 2010, Cumartesi 05:00
A A

'Okul kapanıyor kurtuluyorum’

 Kızının “Okul kapanıyor. Tacizci öğretmenden artık kurtuluyorum” diye yazdığı notu okuyan anne şoka girdi. Birkaç kez kızıyla konuşmaya çalışsa da başaramayınca S.Y.’yi Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürdü.

Küçük kız, burada kendisiyle 4 ay terapi yapan psikoloğa beden eğitimi öğretmeni Coşkun Ceyhan’ın (43) kendisini bir yıl boyunca çeşitli zamanlarda taciz ettiğini söyledi. Bunun üzerine anne 2 hafta önce okul müdürlüğüne daha sonra da savcılığa giderek öğretmenden şikayetçi oldu.

Kayıplara karıştı

S.Y. ifadesinde beden eğitimi öğretmeni Çoşkun Ceyhan’ın kendisini ve arkadaşları G.M.B. ile G.O.’yu da taciz ettiğini söyledi. Mahkeme 14 Temmuz’da şüpheli Coşkun Ceyhan hakkında tutuklama kararı verdi.

Polis, öğretmeni Antalya Kemer’de ailesiyle birlikte tatil yaparken yakaladı. Nöbetçi mahkeme sanığı serbest bırakınca savcı bir üst mahkemeye tutukluluğu için başvurdu.

1’nci Ağır Ceza Mahkemesi savcının itirazını yerinde bularak beden eğitimi Coşkun Ceyhan hakkında tutuklama emri çıkarttı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra ortadan kaybolan öğretmen kayıplara karışmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;