Tahkim, Gökçek'i dinledi

Tahkim Kurulu, Ankaraspor'un alt lige düşürülmesine itiraz toplantısında Melih Gökçek'i dinledi

06 Ekim 2009, Salı 17:38
A A

Futbol Federasyonu'nun İstinye’deki merkez binasında saat 15.00’te başlayan toplantıya katılan Gökçek, 1,5 saat içeride kaldıktan sonra, federasyondan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İçeride anlattıklarını kamuoyuna açıklamanın şık olmayacağını kaydeden Gökçek, "Beklentimiz, Ankaragücü’nün de Ankaraspor’un da yoluna devam etmesi. Bunu gerektiren çok örnek var. Bunun için, öyle bir kararın olmasını temenni ediyorum, ümit ediyorum" dedi.

Tahkim Kurulu’nun makul bir şekilde kendisini dinlediğini aktaran Gökçek, "Kurula teşekkür ediyorum, hiç müdahale etmeden, son derece sabırla beni dinlediler. Sözümü bile kesmediler" diye konuştu.

'CAS'A GİDECEKLERİNİ BİLİYORUM'
Gökçek, beklenmeyen bir karar olursa nasıl hareket edileceği sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Netice itibarıyla ben herhangi bir kulübün sahibi veya yöneticisi değilim. Ankaraspor Kulübü bir şirket. Hissedarları var, benim hissem yok. Ankaragücü’nde yönetimde değilim, başkan değilim. İlgili yönetimleri mutlaka verilen kararlar konusunda gerekli girişimde bulunurlar.

Ankarasporluların, olumsuz bir karar olduğu takdirde mutlaka CAS’a (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi) gideceklerini, kararlı olduklarını biliyorum."

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;