Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın itirazını reddetti

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın toplam 200 bin TL'lik para cezasına yaptığı itirazı reddetti.

05 Ekim 2017, Perşembe 17:16
A A
Siyah-Beyazlılar, 14 adet Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip futbolcu bildirilmesi gerekirken uygunluğa sahip 11 adet futbolcu bildirilmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 150 bin TL, A takım listesinde Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip futbolculardan en az dördünün 15. yaş gününe denk gelen sezon ile 21. yaş gününe denk gelen sezonlarda kesintili veya kesintisiz en az 3 sezon veya 36 ay kendi kulübünde tescilli olması gerekirken kriterlere uygun üç futbolcu bildirilmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ise 50 bin TL'lik para cezasına çarptırılmıştı.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.'nin, PFDK'nın 26.09.2017 tarih ve E.2017-2018/133 - K.2017-2018/167 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde:

- Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.'nin, A takım listesinde 14 adet Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip futbolcu bildirilmesi gerekirken uygunluğa sahip 11 adet futbolcu bildirilmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 46/1. maddesi uyarınca 150.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,

- Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.'nin, A takım listesinde Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip futbolculardan en az dördünün 15. yaş gününe denk gelen sezon ile 21. yaş gününe denk gelen sezonlarda kesintili veya kesintisiz en az 3 sezon veya 36 ay kendi kulübünde tescilli olması gerekirken kriterlere uygun üç futbolcu bildirilmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 46/1. maddesi uyarınca 50.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;