Tahtına kim oturacak?

Moda dünyası ırkçı söylemlerde bulunduğu için Dior'dan kovulan Galliano'nun yerine kimin geçeceğini konuşuyor

14 Mart 2011, Pazartesi 10:58
A A

Moda dünyası, Yahudi çifte hakaret ettiği için Christian Dior’daki baş tasarımcılık görevine son verilen İngiliz dâhi modacı John Galliano’nun yerine kimin geçeceğini tartışıyor.

Galliano’nun tahtına en büyük aday Givenchy’nin İtalyan tasarımcısı Riccardo Tisci... Bazı moda siteleri Tisci’nin Dior’la anlaşma imzaladığını iddia etti.

Ancak Dior’dan, henüz resmi bir açıklama yapılmadı. İngiliz Guardian Gazetesi ise bağımsız modacı Haider Ackermannn’ın Dior’un başına geçeceğini öne sürdü.

MICHELLE OBAMA’YI GİYDİRDİ

Yves Saint Laurent’ın tasarımcısı Stefani Pilati, Lady Gaga’nın tasarımcısı Nicola Formichetti, Kate Middleton’ın gelinliğini tasarlayacağı iddia edilen İngiliz Sarah Burton, Lanvin’in başarılı tasarımcısı Fas doğumlu İsrailli Alber Elbaz, babası Türk annesi İngiliz olan, Kanada doğumlu Erdem Moralıoğlu da Galliano’nun tahtına aday gösterildi.

Londra’daki Royal College of Art’ta moda eğitimi alan ve kruvaze elbisenin mucidi Diane Von Furbtenberg ile çalışan 35 yaşındaki Moralıoğlu ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama ve İngiltere’nin eski Başbakanı Gordon Brown’un eşi Sarah Brown’un da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlüyü giydirmişti.

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;