Takla attılar, yürüyerek çıktılar

Zeminin ıslak olması sonucu kayarak takla atan otomobilde bulunan 2'si çocuk 4 kişi kazadan yara almadan kurtuldu

20 Eylül 2009, Pazar 14:30
A A

Konya'da bayramlaşmak için ailesi ile birlikte akrabalarına ziyarete giden 41 yaşındaki Ali Göktepe, yönetimindeki otomobilin direksiyon kontrolünü yağmur nedeniyle yitirdi. Zeminin ıslak olması sonucu kayarak takla atan otomobilde bulunan 2’si çocuk 4 kişi kazadan yara almadan kurtuldu.

Kaza, saat 10.30 sıralarında Meram İlçesi Akyokuş mevkiinde meydana geldi. Beyşehir’de yaşayan Ali Göktepe, eşi ve çocukları ile birlikte Konya’daki akrabalarına bayram ziyaretinde bulunmak üzere otomobille yola çıktı. Göktepe’nin yönetimindeki 42 H 8424 plakalı otomobil, Akyokuş mevkiine geldiğinde yağmur nedeniyle zeminin ıslak olması sonucu kaydı. Bu sırada Göktepe’nin virajı alamaması üzerine kontrolden çıkan otomobil takla attı. Kazada otomobilde bulunan Ali Göktepe, eşi 41 yaşındaki Emine Göktepe, çocukları 9 yaşındaki Muhammet Fatih ve 2 yaşındaki Muhammet Enes Göktepe, kazadan yara almadan kurtuldu.

Sürücü Ali Göktepe, “Aşağı inerken arabayı kaydırdım. Zemin ıslaktı. Otomobil kontrolden çıkarak takla attı. Bayramlaşmak için Konya’ya geliyorduk” dedi. Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.

Ali TOYDEMİR/KONYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;