Taksicinin gasp senaryosu tutmadı

Taksicinin gasp senaryosu tutmadı

31 Ağustos 2009, Pazartesi 13:04
A A

İZMİR'in Gaziemir İlçesi'nde polise başvuran taksi şoförü 39 yaşındaki Selim Karabıyık, 2 kişi tarafından cep telefonunun ve 700 TL'sinin bıçak zoruyla gasp edildiğini ileri sürdü. Yapılan soruşturmada, yalan söylediği ortaya çıkan Karabıyık'ın, borcu olduğu için böyle bir senaryo uydurduğu ortaya çıktı.

Hipodrom Taksi Durağı'na bağlı olarak çalışan Selim Karabıyık, bugün saat 02.30 sıralarında polisi arayıp, yönetimindeki 35 T 6548 plakalı taksiye, Osman Serdengeçti Caddesi'nde müşteri olarak aldığı iki kişinin, kendisini sağ bacağından ve boynundan bıçakla yaralayıp darp ettiğini, ardından da cep telefonu ve 700 lirasını zorla aldıklarını söyledi. Gasp edildiğini söylediği yerden taksi durağına gelene kadar polisi aramayan, araçtaki acil sinyal tuşuna basmayan, evli ve 3 çocuk babası S.K.'nın verdiği bilgiler doğrultusunda, zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

EMNİYETTE GERÇEĞİ ANLATTI

Verdiği çelişkili ifadelerden şüphelenen polis, bacağında ve boynunda bıçak yarası olan şoförü, Gasp Büro Amirliği'ne götürdü. Burada sorgulanan Selim Karabıyık yalan söylediğini itiraf etti. Bir tefeciye para kaptırdığını, borcu olduğu için falçatayla bacağını ve boynunu kesip, gasp edilmiş görüntüsü verdiğini anlattı. Cep telefonunu ve falçatayı da Buca 681 Sokak'taki çöp kutusuna attığını söyledi. Polis cep telefonu ve falçatayı çöp kutusunda buldu. Selim Karabıyık hakkında ‘yalan beyanda bulunmak’ suçundan işlem yapılacağı belirtildi.

Tufan HAMARAT- Kadir ÖZEN/İZMİR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;