Taksim'de kablo paniği

"Taksim Meydanı Düzenleme Projesi" kapsamında çalışmalar başlatıldı. Tarlabaşı Bulvarı'nda yapılan çalışmalar kapsamında yeraltından geçen bir elektrik kablosunun ucu dışarıda unutulunca vatandaşlar duruma tepki gösterdi

06 Kasım 2012, Salı 00:35
A A

İddialara göre yeraltından geçen kabloların yerlerinin değiştirilmesi çalışmalarında aydınlatma direklerini birbirine bağlayan kablolardan biri dışarda unutuldu.

Kabloya gelen elektrik de kesilmeyince açıkta kalan uçtan kıvılcımlar çıkmaya başladı. Yaklaşık 3 saat açıkta kalan elektrik kablosunun ucundan çıkan kıvılcımları gören bazı vatandaşlar, olası bir kazaya karşı kablonun yakınından geçenleri uyarmaya başladı.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri de geldi. Polisler güvenlik önlemi alarak, vatandaşların kablonun yakınından geçmesini engelledi.

KABLO PATLADI


Bu sırada kısa devre sonucu kabloda bir patlama meydana geldi. Bunun üzerine şantiyede görevli elektrik teknisyenleri, BEDAŞ ekiplerini beklemeden kabloya giden elektiriği kesince çevrede bulunan vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

Zeki GÜNAL / İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;