Taktik şeref tribününden...

Futbola olan düşkünlüğüyle tanınan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tribünde nasıl maç izliyor dersiniz?

07 Eylül 2009, Pazartesi 11:49
A A

Konuyu merak eden Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, yaptığı küçük bir araştırmayla ilginç diyaloglara ulaşmış. İşte İsmail Küçükkaya'nın kaleminden Türkiye - Estonya karşılaşmasında şeref tribününde konuşulanlar...

"Milli takım erken dakikalarda gol yemiş olmasına rağmen hırslı ve istekli oynuyordu. Bol bol pozisyon ürettiğimiz gibi çok sayıda korner atışı kullandık. İşte onlardan ilk yarıdaki ikisinde, Hamit köşe vuruşunda topu ön direğe ortalayınca Başbakan Erdoğan, "Arkaya kessene Hamit!" diye tepki göstermiş. Maçın ilerleyen dakikalarında bir köşe vuruşunda Hamit topu arka direğe, kalecinin yuzanamayacağı bir noktaya gönderdi. Topu, her geçen gün büyüyen futbol starımız Arda o kısa boyuna rağmen kafa vuruşuyla ağlara gönderdi.

Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, bu gol üzerine çok keyiflenen Başbakan'a, "Sizi dinlediler; tam sizin taktiğinizle gol atıldı" demiş. Sonra "Devre arasında galiba sizin taktik futbolculara iletilmiş" diye espri yapmış.

Erdoğan maçtan sonra hem soyunma odasına gidip teknik ekibi ve futbolcuları tebrik etti, hem de milli takım kampını ziyaret edip onlarla sohbet etti. Bu konu orada da gündeme gelmiş. Arda, Başbakan'a, "Sizin taktiği gözlerinizden okuduk" deyince Başbakan kahkahalarla gülmüş..."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;