Talih kuşu avcıları 'şanslı ilçeye' akın ediyor

Şans oyunlarında 1 yılda 10 büyük ikramiyenin çıkması nedeniyle 'Şanslı İlçe' olarak nitelendirilen Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde, 8 haftadır devreden 'Süper Loto'ya ilgi arttı

21 Kasım 2012, Çarşamba 13:59
A A

Süper Loto 6/54’ün geçen hafta yapılan çekilişinde 6 bilen çıkmadığı için devreden 14 milyon 705 bin 286 lira, şans oyunlarında ’Şanslı İlçe’ olarak adlandırılan Muratpaşa’da heyecanı doruğa çıkardı. Yarın yapılacak çekiliş saatine kadar büyük ikramiyenin 22 milyona ulaşması beklenen Süper Loto 6/54 ile geçen hafta yapılan çekilişte 6 bilen çıkmaması üzerine devreden Sayısal Loto 6/49, şans oyunu terminallerine ilgiyi artırdı.

Sayısal oyunlarda son 42 haftada 29 büyük ikramiyenin Çankaya, Pendik, Muratpaşa ilçelerine çıkması üzerine çekilişlerin şaibeli olduğu iddiasının ardından Muratpaşa’daki şans oyunu terminalleri yoğun ilgi görmeye başladı. Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Odası Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, şans oyunlarında şaibe iddiasından sonra başka illerden kişi ve terminallerin Muratpaşa’daki terminallerde oynanmış şans oyunu kuponu talep etmeye başladığını söyledi.

ASILSIZ İDDİALAR İLGİYİ ARTIRDI

Sayısal oyunlardaki şaibe iddialarının asılsız olduğunu vurgulayan Sayar, "Büyük ikramiyelerin Muratpaşa’da çıkmasından dolayı bu ilçedeki terminallere ilgi arttı. Farklı illere oynanmış bilet göndermeye başladık. Dayanağı olmayan asılsız iddialar Muratpaşa’da şans oyunlarına ilgiyi artırdı" dedi. Sayar, Antalya Büyükşehir sınırları içerisindeki 135 şans oyunu terminalinin 95’inin Muratpaşa İlçesi’nde yer aldığına dikkati çekti.

1 YILDA 10 BÜYÜK İKRAMİYE

Yılda 192 çekiliş yapılan sayısal oyunlardan 10 ikramiyenin Muratpaşa’ya çıkmasının normal bir durum olduğunu belirten Sayar, "Antalya’da Muratpaşa İlçesi nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu ilçedir. İş merkezlerinin de bu ilçede olması nedeniyle gündüz saatlerinde nüfus hareketliliği yaşanıyor. İlçede yerli turistler de bulunuyor. Bu ilçede birçok ilden fazla şans oyunu oynanıyor" diye konuştu.

BÜYÜK İKRAMİYE HEYECANI

Süper Loto 6/54’ün 30 Haziran 2011 tarihli 193’üncü hafta çekilişinde büyük ikramiyenin oynandığı Muratpaşa İlçesi’ndeki şans oyunu terminalinin işletmecisi Recep Demir de son günlerde şans oyunlarına ilginin arttığını söyledi. Süper Loto’nun bu haftaki çekilişinde de büyük ikramiyenin kendi bayisinde oynanan kupona çıkmasını hayal ettiğini dile getiren Demir, kendilerini ’Şanslı ilçedeki, şanslı bayi’ olarak gördüklerini kaydetti. Süper Loto’da 15 lira değerinde kupon oynayan Tuğçe Yalçın da büyük ikramiyeyi kazanma hayalini kurduğunu belirtti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;