Taraf'çılar 'Balyoz'u CNN Türk'e anlattı

Türkiye günlerdir 'Balyoz darbe planı'na odaklandı. Belgeler, iddianın sahibi Taraf'a bavulla gelmiş!

Taraf'çılar 'Balyoz'u CNN Türk'e anlattı

Taraf gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Yasemin Çongar, gazetenin Yazı İşleri Müdürü Yıldıray Oğur ve muhabir Mehmet Baransu, 'Balyoz darbe planı' iddialarının ayrıntılarını CNN TÜRK'e anlattı.

Türkiye günlerdir balyoz darbe planı iddialarını konuşuyor. O iddiaları manşete taşıyan isimler, CNN TÜRK'te yayınlanan 'Tecrübe Konuşuyor' programına konuştu. Üstelik Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un açıklamalarının ardından ve ilk kez....

Haberi hazırlayan muhabir Mehmet Baransu, Hasan Cemal ve Cengiz Çandar'a, belgelerin eline nasıl geçtiğini anlattı. Taraf gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yasemin Çongar da belgelerin ayrıntılarından bahsetti:

"Bu belgeler Taraf'a geldi, bir bavul içerisinde... 4 CD'yi verdi kaynağım bana.... Yüzlerce sayfalık fişleme var. Örneğin, diplomatlar, büyükelçi düzeyinde. İnsanın okumaktan utanacağı ayrıntılar var..." Taraf gazetesinin Yazı İşleri Müdürü Yıldıray Oğur ise, ses kayıtlarının içeriğinden bahsetti: "Bize ulaşan belge ve ses kayıtlarında iç tehdit unsuru var... Olaylar Fatih'te geçecekti ve bir F-12 düşürülecekti. Bu bir ses kaydı, yasa dışı bir dinleme değil. Aslında 4 tane hareket planı var. Altında İbrahim Fırtına'nın adı var. Şubat 2003 tarihli...Çongar ise, "Bize ulaşan belgelerde harekat planları da var" dedi.

BELGELER NASIL ULAŞTI?

Cengiz Çandar: Bu belgelere yine sen ulaştın değil mi Mehmet?

Mehmet Barasu: Evet.

Cengiz Çandar: Bu belgeler neden hep sana geliyor, nereden buluyorsun Allah aşkına?

Mehmet Barasu: Bu belgeler aslında bana geldi. Üç tane çuval içinde geldi

Cengiz Çandar: Buraya mı geldi?

Mehmet Barasu: Orasını söylemesem daha iyi olur. İlerde belki söylerim. Bir şekile bir yere geldi.