Taraftar aldı takım kazandı

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın mağazaları Kartal Yuvası, Fenerium ve Galatasaray Store'larda en çok satılan ürün takım formaları oldu

31 Ağustos 2009, Pazartesi 12:08
A A

Lig başladı, spor dünyası hareketlendi. Canlılık kulüplerin mağazalarına da yansıdı. Üç büyüklerin mağazalarındaki satışlarda yüksek artışlar dikkat çekiyor. Kartal Yuvası, Fenerium ve Galatasaray mağazalarında en çok satılan ürün Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarının formaları oldu. Beşiktaş’ın forması 85 liradan, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın formaları ise 89 liradan alıcı buldu.

En çok Beşiktaş sattı

Kartal Yuvası’nda üç aylık satışlar yüzde 400 arttı. Beşiktaş Sportif Genel Müdür Yardımcısı Emre Altunlu, artıştaki en büyük etkenin, mağaza sayısının artması ve Beşiktaş’ın şampiyonluğu olduğunu söyledi. Mağaza sayısını 7’den 30’a çıkardıklarını belirten Altunlu, mevcut mağazalarının yanı sıra online satış sitelerinin ve Türkiye’yi dolaşan iki adet Kartal Yuvası TIR’ının olduğunu söyledi.

Adidas’la anlaştılar

Adidas’la sponsorluk anlaşması yaptıklarını söyleyen Altunlu, “Bu yıl en çok forma sattık. Adidas, Beşiktaş formalarını kendi mağazasında da satacak. Adidas ile birlikte forma satışlarımızın daha da artacağına inanıyoruz” dedi. Altunlu, yeni sezon formalarının 85 liradan satıldığını, kısa bir süre sonra sunacakları replikaları (taraftar formaları) ise 50 liradan satışa çıkaracaklarını söyledi.

Üç ayda 450 bin ürün sattılar

Fenerium Koordinatörü Aydın Kirman üç ayda 450 bin ürün sattıklarını belirtti. Yaz koleksiyonu kapsamında çıkardıkları tişört, şort, kapri, eşofman gibi ürünlerin satışlarını ciddi artırdığını belirten Kirman, antrenman ve kamp ürünlerinde de yüksek satış yakaladıklarını söyledi. En fazla forma sattıklarını belirten Kirman, arma formanın diğerlerine göre daha fazla satıldığını belirtti.

Arma formanın, satış payının yüzde 50 olduğuna dikkat çeken Kirman, bunun, Fenerbahçe’nin yüzüncü yılında dahi görülmemiş bir performans olduğunu kaydetti. Kirman, forma haricindeki diğer ürünlerin satışından da memnun olduklarını söyledi. Kirman, “Forma satışı cironun yüzde 38’ini oluşturuyor. Yetişkin maç formalarının fiyatı 89, yetişkin taraftar formalarının fiyatı 57 lira” dedi.

Mor forma satıştan yüzde 63 pay aldı

Galatasaray Store yetkilileri satışlarının yüzde 20 arttığını söyledi. Galatasaray Store’larda en fazla tüketilen ürün olan formaların 89 liraya satıldığını belirten yetkililer, temmuz ayının son 4 gününde yeni formaların geçen yılın aynı dönemine göre üç katı fazla satıldığına dikkat çekti. Yetkililer, bu yıl satışa sunulan üç yeni forma arasında mor renkli ‘2288’ formasının taraftarlar arasında en yoğun ilgiyi gören forma olduğunu söyledi. Yetkililer, “Mor forma 18 Ağustos tarihi itibarıyla toplam forma satışları içerisinde yüzde 63’lük satış payına sahip oldu” şeklinde konuştu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;