Tarkan'a büyük suçlama

Emniyet tarafından yapılan uyuşturucu baskınlarında gözaltına alınan Tarkan, arkadaşlarına uyuşturucu temin etmekle suçlandı

26 Şubat 2010, Cuma 07:43
A A

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda şarkıcı Tarkan'ın da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da uyuşturucu satıcılarını takibe alan Narkotik Şube Müdürlüğü polisleri soruşturmayı derinleştirdi. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından şarkıcı uyuşturucu sattığı iddia edilen şüphelilere yönelik eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

AJANDA ELE GEÇİRİLDİ

Baskınlar da yapılan aramalar da ajanda ele geçirildi. İddiaya göre ajanda da bazı ünlü isimlere rastlandı. Soruşturmayı derinleştiren narkotik polisleri isimleri tespit edilen şüphelilere yönelik ikinci baskını düzenledi. Alınan arama kararları ile birlikte şüphelilerin adreslerine gidildi.

Tarkan'ın Beykoz Riva'da bulunan ve bir süre önce selden dolayı su baskınına maruz kalan çiftlik evine de baskın düzenlendi. Baskında Tarkan'ın evinde bir miktar kokain bulunduğu iddia edildi. Tarkan gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde bulunan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

AĞABEYİ GÖRÜŞEMEDEN EMNİYETTEN AYRILDI

Tarkan'ın gözaltına alınması haberi üzerine ağabeyi Hakan Tevetoğlu, emniyete geldi. Kafeteryada bir süre kardeşiyle görüşmeyi bekleyen Tevetoğlu, Tarkan ile görüşemeden emniyetten ayrıldı. Hakan Tevetoğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

TARKAN'DA 12.5 GR ESRAR ÇIKTI

Narkotik polisinin düzenlediği ve sanatçı Tarkan Tevetoğlu'nun da aralarında bulunduğu 10 kişinin sorgusu devam ediyor. Bu kişilerden 2'sinin torbacı denilen uyuşturucu satıcısı diğer 8'inin ise, içici olduğu öğrenildi.

Operasyonda kokain içicisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Tarkan'ın evinde 12.5 gram esrar ele geçirildiği öğrenildi.

Baskınlarda aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Emniyete götürülen Tarkan Tevetoğlu, iki magazinci, ünlü bir işadamının oğlulları Tarık ve Ömer Faruk M. kardeşler, işadamı Gökhan Y., ünlü bir tekstil firmasının sahiplerinden Murat E., Güler E.' sorguya alındı.

ARAMALARDA KOKAİN ÇIKMADI

Bu isimlerin dışındaki Selman Güngör Ş, ile Abdülmelik G.'nin torbacı diye tabir edilen uyuşturucu satıcıları olduğu belirtildi. Bu iki kişinin daha önce de aynı suçtan kayıtlarının bulunduğu, kokain ve esrar sattıkları belirtildi.

TARKAN UYUŞTURUCU TEMİNİNDEN SUÇLANDI

Operasyonda evde kokain yerine, esrar çıkması şaşırttı. Gözaltındaki Tarkan ve diğerlerinin ifadelerinin tamamlanmasının ardından savcılığın talimatı doğrultusunda Beşiktaş'taki İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilecek.

Arkadaşlarına uyuşturucu madde temin etmekle suçlanan Tarkan'ın pazartesi günü adliyeye sevk edilmesi bekleniyor

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;