Tartıştığı kocasını ekmek bıçağıyla öldürdü

Samsun'da temizlik ve yemek ihalelerine giren işadamı 41 yaşındaki Ramazan Tepe, 26 yaşındaki eşi Nehir Tepe tarafından bıçaklanarak öldürüldü

02 Kasım 2013, Cumartesi 10:45
A A

Cinayet, dün akşam Samsun’daki merkez Atakum İlçesi Körfez Mahallesi’nde işlendi. İlk evliliğinden 2 çocuğu olan ve geçen yıl Nehir Tepe ile evlenen Ramazan Tepe, iddiaya göre evde alkol almaya başladı. Çift arasında ailevi nedenlerle başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Ramazan Tepe’nin tartakladığı eşi Nehir Tepe, mutfağa kaçtı.

Nehir Tepe, eline aldığı bıçağı peşinden gelen eşinin karnına sapladı. Eşini kanlar içerisinde bırakınca sinir krizi geçiren Nehir Tepe, komşularından yardım istedi, ardından ’155 Polis İmdat’ hattını arayıp polisleri çağırdı. Eve gelen polis ve sağlık ekipleri, ilk müdahale ardından yaralı Ramazan Tepe’yi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı.

Hastanede ameliyat edilen Tepe, sabaha karşı kurtarılamadı. Gözaltına alınan Nehir Tepe ifadesinde, öldürdüğü eşi Ramazan’ı çok sevdiğini belirterek, "Evde alkol alıyordu, tartışmaya başladık. Beni dövdü. Elinden kurtulup mutfağa gittim. Peşimden gelince korkutmak amacıyla mutfak tezgahından aldığım bıçağı bir kez karnına sapladım. Öldürme kastım yoktu. Daha sonra da polisi arayıp yardım istedim" dedi. Soruşturma sürdürülüyor.

Hakan ÇELİKBAŞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;