Tatil trafiğine dikkat

Kurban Bayramı tatilini başka kentlerde geçirmek isteyenlerin yola çıkacak olması nedeniyle Karayolları ve Trafik ekipleri bir dizi önlemler aldı

Tatil trafiğine dikkat

Bu arada İDO da tüm hatlara ek edeniz otobüsü ve feribot seferleri koydu. İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli'de Karayolları ve Trafik ekipleri bir dizi önlemler alarak sürücülere uyarılarda bulundu.

Bayramı İstanbul dışında geçirmek isteyenlerin Bursa ve İzmir yönüne gitmek için tercih ettiği Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular arasında sefer yapan feribotlara takviye yapıldı.

FERİBOT SEFERLERİ ARTIRILDI

Normal günlerde 6- 8 arasında değişen sayıda feribotun sefer yaptığı bu hatta yarından itiraben karşılıklı olarak 13 feribot çalışacak. İDO diğer tüm hatlara da ek feribot ve deniz otobüsü seferler koydu. Karayolları yarın akşamdan itibaren büyük hareketlilik beklediği TEM'de bakım onarım çalışmalarına son verdi.

Sürücülerin özellikle TEM'in Gebze Dilovası rampası, İzmit geçişindeki viyadük ve tüneller ile Gültepe rampasında daha dikkatli araç kullanılması gerektiğini hatırlatıyor.

YOĞUNLUK BAYRAMIN İLK GÜNÜNE KADAR SÜREBİLİR

Trafik yetkilileri de aynı geçiş noktalarına dikkat çekerken, İstanbul’dan Bursa ve İzmir yönüne gidecek sürücülerin Gebze Eskihisar’daki feribotları tercih etmelerini, kentten transit geçecek olanların da şehir içine girmeyip Kandıra Turnikeleri olarak da bilinen TEM'in doğu turnikelerinden çıkarak Gölcük-Yalova yoluna girmelerini önerdi.

Yetkililer bayram trafiğinin arefe olması nedeniyle yarın akşamın yanı sıra, birçok kişi de kurban keseceğinden bayramın birinci günü de sürebileceğini hatırlatıyor.

KOCAELİ/DHA