Tatilcilerin dönüş çilesi

Ramazan bayramını İstanbul dışında geçiren ve referandum nedeniyle yarın oy kullanmak için dönüşe geçen sürücüler TEM'de aşırı yoğunluk oluşturdu

Cumartesi, 11 Eylül 2010 - 17:55

Tatilcilerin dönüş çilesi

Trafik, İzmit geçişinde zaman zaman durma noktasına geldi. Tatil yoğunluğuna karşı trafik ekiplerinin önceden önlem almalarına rağmen TEM'in Gültepe, Bekirdere ve Dilovası rampaları ile viyadük geçişlerinde saat 17.00'den itibaren zaman zaman trafik durma noktasına geldi.

Adapazarı-İzmit arasında TEM'deki trafik yoğunluğu nedeniyle trafik ekipleri TEM'in İzmit gişelerinden yolu keserek araçları D-100 Karayolu’na yönlendirdi.

LAPSEKİ'DE TRAFİK YOĞUNLUĞU

Ramazan Bayramı’nı Ege ve Akdeniz bölgelerinde geçiren tatilcilerin, yarın yapılacak referandumu da dikkate alarak dönüş yolculuğuna başlaması, Çanakkale’nin yanı sıra Lapseki ilçesinde de trafik yoğunluğu yarattı.

Kent merkezinde zaman zaman yaşanan yoğunluk nedeniyle, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, tatilcileri taşıyan otomobilleri Lapseki’ye yönlendiriyor.

İlçe merkezinden Gelibolu’ya geçmek isteyen tatilcilere ait otomobillerin oluşturduğu yaklaşık 1 kilometrelik araç kuyruğu, Dalyan Mahallesi’ne kadar ulaştı.

Çanakkale Boğazı ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ yetkilileri, Gelibolu-Lapseki hattında 4 araba vapurunun yoğunluğu eritmek için sürekli sefer yaptığını bildirdi. Yetkililer, seferlerin, yoğunluğun azaltılıncaya kadar süreceğini


Ergün AYAZ/Kocaeli (DHA)