'Tatlıses için en kritik saatler'

Uğradığı silahlı saldırıda başından yaralanan ve yoğun bakımda tutulan İbrahim Tatlıses'e yapılacak tomografinin ardından doktorun da az sonra açıklama yapması bekleniyor

14 Mart 2011, Pazartesi 17:44
A A

Uğradığı silahlı saldırı sonucu başından yaralanan ünlü şanatçı İbrahim Tatlıses'in sağlık durumuna ilişkin tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu, dün akşama doğru bir açıklama yapmıştı.

Açıklamadan önce Tatlıses'i bizzat ziyaret ettiğini aktaran Çuhadaroğlu, "Şu anki durumu ameliyattan sonraki durumundan daha iyi. Çekilen bilgisayarlı tomografide de ameliyat sonrasında olumsuz bir gelişme olmadığının işaretlerini görüyoruz" demişti.

>> TATLISES'İN VURULMA ANINI ANLATTILAR

Çuhadaroğlu, Tatlıses'in, bu tür yaralanmalar sonucu gerçekleştirilen operasyonlar ardından beyinde görülen ödemi engelleyebilmek amacıyla kendileri tarafından uyutulduğunu anlatarak, "Yarın (15 Mart Salı) sabah saatlerinde çekilecek bilgisayar tomografi sonrasında, uyandırılıp uyandırılmayacağı beyin cerrahisi ve yoğun bakım ekibimiz tarafından değerlendirilecektir" diye konuştu. Tatlıses'in ameliyat sonrasındaki durumdan daha iyi bir noktada olduğunu belirten Çuhadaroğlu, her şeyin hekimlerin kontrolü altında devam ettiğini vurguladı.

BASIN TOPLANTISI YAPACAK

Çuhadaroğlu, yönetim olarak düzenli aralıklarla basın mensuplarına bilgi vermeye devam edeceklerini kaydederek, "Yarın (bugün) sabahki kontrolden sonra, bizzat kendim saat 10.00'da basın toplantısı yapacağım. Bu süreç içerisinde Acıbadem Maslak Hastanesi yönetimi dışında, sizlere verilen sağlıkla ilgili bilgilere lütfen itibar etmeyin. Biz ailenin de bilgisi dahilinde bu bilgileri ekibimizden toplayarak, yönetim olarak sizlere sunuyoruz. Çünkü izlediğimiz kadarıyla, çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde, çeşitli internet sitelerinde gerçeği yansıtmayan bilgiler dolaşmaktadır.

Tekrar söylüyorum, Sayın İbrahim Tatlıses'in sağlığı ile ilgili tek bilgi kaynağı Acıbadem Maslak Hastanesi yönetimidir. Bu da sizlere yapılan toplu basın toplantıları ile bildirilecektir. Bunun dışında tek görüşmeler bir karışıklığa yol açmasın diye kabul edilmemektedir. Bu aile tarafından kabul edilmiş bir yaklaşım tarzıdır" dedi.

TEMEL HEDEFİMİZ...

Hayati riskinin azalıp azalmadığı yönündeki soruya Çuhadaroğlu, bu tür operasyonlardan sonra hastane ekibinin her geçen zaman hastada bir olumsuzluk gelişmediğinde hayati riskin gitgide azaldığını bildirdiğini aktararak, "Ama hala yüksek riskli durum devam etmektedir" dedi. Çuhadaroğlu, yarın sabah çekilecek bilgisayarlı tomografiden elde edilen sonuca göre Tatlıses'in hangi derinlikte uyutulacağına ya da uyandırılacağına karar verileceğini söyledi. 

TAM ANLAMIYLA İYİLEŞEBİLECEK Mİ?"Tatlıses tam anlamıyla iyileşebilecek mi?" sorusuna da "Bu zamanla anlayabileceğimiz bir şey. Bu tür operasyonlardan, yaralanmalardan sonra oldukça uzun süre bu tür sorunlar devam edebilir. Biz bu operasyonla uzun bir yola aslında başlamış bulunuyoruz. Şu anda temel hedefimiz sayın Tatlıses'in yaşamda kalması, bundan sonra yapacağı etkinliklere ya da olası durumlara ancak daha sonra yanıt verebiliriz. Şu an çok erken" diye konuştu.

Şu anda yeni bir ameliyata gereksinim olmadığını da ifade eden Çuhadaroğlu, her şeyin yolunda gittiğini bildirdi.

Avukat Rahmi Özkan da, "Bu durumda yapılacak başka hiçbir şey kalmıyor. Kulun yapması gereken her şey uygulanıyor. Bu bakımdan hastanenin gösterdiği yakın ilgi ve çabadan dolayı yetkililere teşekkür ederim" dedi. Tatlıses'in tehdit edildiği yönündeki iddiaların sorulması üzerine Özkan, "Son olayla ilgili en ufak bir durum yok. İbrahim bey böyle bir şeyi açıkça ifade etmedi. Ama eğer ki gizli olarak böyle bir bilgi verdiyse ona bir şey diyemem bize duyurulan bir şey yok" diye konuştu.

Özgür ALTUNCU / İSTANBUL - DHA

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;