Tatlıses'e saldırının en yakın tanığı o oldu

İstanbul'da geçen pazar gecesi program çıkışı İbrahim Tatlıses'e saldırı anında hemen köşede duran hayrananın Mersinli Görkem Engen olduğu ortaya çıktı

17 Mart 2011, Perşembe 21:21
A A

Güvenlik kamerası kayıtlarında, Kalaşnikof tüfekle 11 el ateş edilirken donup kaldığı görülen Engen, çevresinde tam bir İbrahim Tatlıses fanatiği olarak biliniyor. Basına yansıyan güvenlik kamerası görüntülerinde Görkem Engen, Kalaşnikof tüfekle 11 el ateş edildiği sırada donup kaldığı görülüyor.

Saldırı sırasında şans eseri kurşunlara hedef olmayan Engen, İbrahim Tatlıses’e yönelik saldırıyı en yakından gören isim oldu. Görüntülerde Engen, Tatlıses’in kurşunlara hedef olduğu yerde yürüyor. Silah ardı ardına patlayınca, korkuyor ve kulaklarını tıkayarak koşmaya başlıyor.

Dehşet anlarına en yakından tanıklık eden Engen, güvenlik kamerasının kayıt alanında görülüyor. Saldırının olduğu akşam Beyaz TV’de yayınlanan İbo Show’a konuk olarak katıldığı ve halen İstanbul’da bulunduğu belirtilen Engen, çevresinde İbrahim Tatlıses fanatiği olarak biliniyor.

Tatlıses’in saldırı anını gören Görkem Engen, 1 Mart’ta Mersin’in merkez Mezitli İlçesi’nde Mahsun Fırat’ın kız kardeşi Hatice Fırat’ı, ’aile meclisi’ kararıyla bıçakla öldürmesinden sonra gazetecilere olayı anlatmıştı.

Ali ŞEN/MERSİN, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;