TBMM derbiyi yorumladı

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında hafta sonu oynanacak derbi maçında milletvekillerinin favorisi Fenerbahçe oldu

22 Ekim 2009, Perşembe 12:25
A A

Milletvekilerinin çoğu tuttuğu takımın kazanmasını isterken, en çok tahmin edilen skor ise Fenerbahçe’nin maçı 2-1 kazanacağı yönünde.

Koyu bir Galatasaraylı olarak bilinen Bağımsız Rize Milletvekili ve eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, maçın centilmence geçmesini dilerken, Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi 2-1 yeneceği yönünde bir tahminde bulundu.

Fanatik Fenerbahçeli olan CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay ise Fenerbahçe’nin asli işinin Galatasaray’ı yenmek olduğunu iddia ederek, "Bu durum, bir Fenerbahçe klasiğidir. Skorun önemi yok. Önemli olan Fenerbahçe’nin kazanması" ifadelerini kullandı.

Bağımsız İstanbul Milletvekili Ufuk Uras ise Fenerbahçeli olarak gönlünden geçenin, 2-0 takımının kazanması yönünde olduğunu söyledi. Uras, "Ama iyi oynayan kazansın. Skordan çok kaliteli futbol önemli. Çünkü, siyasette de ’kim kimin kalesine gol atacağım’ diye uğraşıyor. Öncelikle centilmence bir maç olsun" diye konuştu.

AKP'Lİ VEKİLLERİN SKOR TAHMİNLERİ
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut: FB:3 - GS:1
Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: FB:2 - GS: 1
Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan: GS:2 - FB:1
İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç:FB:2 -GS:1
İstanbul Milletvekili Fuat Bol: FB:2 - GS: 1
Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan: GS:2 -FB:1
Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen: FB:2 - GS:1

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.