Tecavüz edemeyince öldürdü

Düzce'de, tecavüze yeltendiği 28 yaşındaki Emriye Çuhadar'ı bıçaklayarak öldüren 17 yaşındaki Taner Y. tutuklanarak cezaevine konuldu

17 Şubat 2010, Çarşamba 17:17
A A

Olay önceki gün öğle saatlerinde, Düzce merkeze bağlı Esentepe Köyü’nde meydana geldi. İddiaya göre uçucu madde koklayan Taner Y., ormanın yanındaki bahçesinden pırasa toplayan kulakları ağır işiten ve konuşma zorluğu çeken Emriye Çuhadar’a tecavüze kalkıştı.

Taner Y. başarılı olamayınca Emriye Çuhadar’ı bıçaklayarak öldürdü. Emriye Çuhadar’ın üzerinden aldığı cep telefonu ile olay yerinden kaçan Taner Y., jandarmayı arayarak ormanda bir kadın cesedi olduğu ihbarında bulundu.

Olay yerine gelen jandarma Emriye Çuhadar’ın cesedini bulurken, ihbar yapılan cep telefonunun sinyallerini takip ederek Taner Y.’yi İstanbul’da yakaladı.

Dün, Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na getirilen Taner Y.’nin ifadesi alındı. Bugün adliyeye çıkarılan Taner Y. tutuklanarak Düzce Cezaevi’ne konuldu.

HASTANEDEN KAÇMIŞ

Taner Y.’nin köyde tarlada bulunan boş bir kulübede ve inşaatlarda yaşadığı, daha önce de işlediği gasp ve darp suçları nedeniyle gözaltına alındığı, madde bağımlısı olması nedeniyle tedavi için bir hastaneye yatırıldığı, ancak hastaneden kaçtığı belirtildi.

6 yıl önce evlenen ve çocuğu olmayan Emriye Çuhadar ise dün köy mezarlığında toprağa verilirken, bugün olay yerine gelen yakınları kendilerini yere atarak ağladı.

Emriye Çuhadar’ın babası Osman Acar, jandarma ve polis tarafından aranan Taner Y.’nin köyde bulunduğunu, güvenlik güçlerinden saklayan kişiler hakkında şikayetçi olacağını söyledi.

DÜZCE/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;