Tecavüz sahnesi böyle çekilecek

Kanal D'nin bu sezon ekrana getireceği en iddialı dizilerinden biri olan 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' için çekilen tanıtım filmi (teaser) internette tıklanma rekoru kırıyor

Pazartesi, 30 Ağustos 2010 - 10:32

Tecavüz sahnesi böyle çekilecek

Sadece beyazperdeden aynı isimle televizyona uyarlanan dizinin teaser’ı değil ilgi gören; 1986’da Süreyya Duru tarafından çekilen filmdeki tecavüz sahnesi de en çok izlenen videolar arasında yer alıyor. Yazdıkları tüm dizilerle izlenme rekorlarına imza atan Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’nun kaleme aldığı dizinin tecavüz sahnesi bu hafta çekilecek.

Hilal Saral’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin bu sahnelerine çok titiz yaklaşılıyor. Oyuncuların bu sahneler için psikolog desteği de aldığı dizide tecavüz gerçeğinin altını çizmek için olayın psikolojik yönüne vurgu yapılacak. Yapım televizyonda yayınlanacağı için, Hülya Avşar’ın filmde oynadığı sahnelerde olduğu kadar açık sahneler dizide yer almayacak.

ÇEKİMLER GİZLİ YAPILACAK

Çeşme’de yapılacak çekimlerde basına görüntü sızmaması için de önlem alındı. Ekibin çok dikkatli davranacağı ve çekimlerin gizlilikle yapılacağı öğrenildi. Üç bölümü Çeşme’de, diğer bölümleri ise İstanbul’da çekilecek dizide, Beren Saat’in canlandırdığı Fatmagül, balıkçılık yapan nişanlısı Mustafa’yı uğurlamak için deniz kenarına gidiyor.

Bir gün önce babasının baskısıyla nişanlanıp, sabaha kadar içen Selim (Engin Öztürk) ile Erdoğan (Kaan Taşaner), Vural (Buğra Gülsoy) ve Kerim (Engin Akyürek) isimli dört arkadaşın yolu deniz kenarında Fatmagül’le kesişiyor. 4 genç şaka olsun diye, kendilerinden kaçan Fatmagül’ü kovalarken, aslında ömür boyu peşlerinden gelecek bir utancı izliyor...