Tecavüz zanlısını kurtaran fotoğraf!

17 yaşındaki kıza tecavüzden yargılanan genç, 'İlişkiye kendi rızasıyla girdik' diyerek bu fotoğrafı 'kanıt' olarak gösterdi

02 Kasım 2010, Salı 07:47
A A

17 yaşındaki kıza tecavüzden yargılanan genç, “İlişkiye kendi rızasıyla girdik” dedikten sonra birlikte çektirdikleri fotoğrafları delil olarak sundu ve mahkeme heyetini ikna etti.

Samsun'da, lise öğrencisi 17 yaşındaki B.Ç.’ye içki içirip tecavüz etmekle suçlanan Uğur E. (20), aralarında aşk ilişkisi olduğunu söyleyerek, birlikte çektirdikleri fotoğrafları mahkemeye delil olarak verdi.

'ZORLA OLSA GEZER MİYDİ?'

Hamile kalan B.Ç.’nin şikâyeti üzerine 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Uğur E. dün son kez hâkim karşısına çıktı. Uğur E., savunmasında şöyle dedi: “B.Ç. ile olaydan bir yıl önce tanıştık, sonra da ilişkimiz başladı. Arkadaşımız Ş.A.’nın evinde buluştuk. İçki içip ilişkiye girdik. Birkaç kez daha ilişkiye girdik. Hamile kalınca ailesinin baskısıyla benden şikâyetçi oldu. Birlikte gezip dolaşıyorduk. Zorla olsaydı benimle gezer miydi?”

Mahkeme heyeti, sanığın B.Ç.’yle kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğine kanaat getirdi, ancak hakkındaki şikâyetin sürmesi nedeniyle Uğur E.’ye 6 ay 7 gün hapis cezası verdi. Uğur E., hapis yattığı süre, verilen cezanın infazını karşıladığı için cezaevine girmedi.

İsmail AKDUMAN/DHA 

 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;