Tecavüzcü muhtara 8 yıl 9 ay hapis

Samsun'un Kavak İlçesi'nde 28 yaşındaki G.T.'ye, silah zoruyla tecavüz eden muhtar Nahit Lafçı, 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı

26 Şubat 2010, Cuma 14:39
A A

Kavak İlçesi’ne bağlı Bekdemir Köyü’nde, 2007 yılının Mart ayında meydana gelen olayda, iddialara göre köy muhtarı Nahit Lafcı, doğuştan hafif zeka geriliği bulunan evli 3 çocuk annesi G.T.’ye hayvanları otlattığı sırada ormanlık alanda tecavüz etti.

TECAVÜZCÜSÜNDEN HAMİLE KALDI

İnşaat işçisi olan eşi başka bir kentte çalışmaya gittiği için kimseye bir şey söyleyemeyen genç kadın, olaydan 3 ay sonra rahatsızlanınca İlçe Devlet Hastanesi’ne giderek muayene oldu.

Doktorların kendisine hamile olduğunu söylemesi üzerine şaşkına dönen G.T. jandarmaya gidip muhtarı şikayet etti. Suçlamayı kabul etmeyen Muhtar Lafcı, G.T.’nin akli dengesinin bozuk olduğunu ileri sürerek, kendisine iftira attığını söyleyince tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BEBEK DOĞUNCA DNA TESTİ YAPILDI

Ancak, G.T.'nin 2008 yılı Aralık ayında dünyaya getirdiği bebeğe yapılan DNA testi sonucunda, babasının muhtar Nahit Lafcı olduğu otaya çıkınca, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Samsun 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’silahla tehdit ederek evli bir kadına tecavüz etmek‘ suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Nahit Lafcı, bugün son kez hakim karşısına çıktı.

Daha önceki savunmalarını tekrarlayan Lafcı şunları söyledi: “Köyde başka kişilerle de ilişkiye girdiğini biliyordum. Bu yüzden ilk duruşmalarda çocuğun benden olmadığını söyledim. Kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğimiz doğrudur. Ancak bu onun rızasıyla gerçekleşti. Zorla kendisine bir şey yapmış değilim.”

ÖNCE CEZA, SONRA TAHLİYE

Daha önceki celselere katılan G.T ise, muhtarın kendisini tabancayla tehdit ettiğini ve tecavüze ettiğini söyledi. İstanbul Adli Tıp Genel Kurulu’ndan alınan raporda ise, G.T.’nin yaşadığı olay nedeniyle ruh sağlığının bozulduğu belirtildi.

Mahkeme, sanığın G.T. ile zorla cinsel ilişkiye girdiği kanaatine vararak muhtar Nahit Lafcı’ya 8 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, yaklaşık 2 yıldır cezaevinde bulunan sanığın yattığı süreyi ve dosyanın Yargıtay’a gidiş geliş süresinin çok zaman alacağını belirterek tahliyesine karar verdi.

İsmail AKDUMAN/SAMSUN (DHA)

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;