Tecavüzcüyü güvenlik kamerası ele verdi

Bursa'da 36 yaşındaki kadına tehdit ile götürdüğü boş bir binada tecavüz eden adamı güvenlik kameraları ele verdi

Perşembe, 22 Temmuz 2010 - 12:23

Tecavüzcüyü güvenlik kamerası ele verdi

Bursa'da geçen hafta arkadaşlarıyla birlikte barda eğlendikten sonra evine gitmek isteyen 36 yaşındaki T.M. adlı kadını tehdit ederek boş bir binaya götürüp tecavüz ettiği iddia edilen 28 yaşındaki Hakan Özer, çevredeki banka ve işyerlerine ait güvenlik kamerası görüntüleri izlenerek yakalandı.

Merkez Osmangazi İlçesi Altıparmak Caddesi'nde geçen hafta meydana gelen olayda, 4 arkadaşı ile bir barda alkol alıp eğlendikten sonra saat 05.00 sıralarında evine gitmek için taksi bekleyen T.M.'nin yanına sokulup ağzını kapatan ve kendisini ölümle tehdit eden bir kişi tarafından, boş, kullanılmayan bir binaya sürüklendi. Bir mağazada tezgahtar olarak çalışan T.M.'ye tecavüz edip, içersinde kredi kartı ve para bulunan cüzdanı da gasp eden saldırgan, sonra kaçtı.

Bursa polisi, T.M.'ye tecavüz edip çantasını gasp eden kişinin çeşitli suçlardan kaydı bulunan Hakan Özer olduğunu olayın meydana geldiği bölgede bulunan banka ve işyerlerine ait 110 güvenlik kamerasını inceleyerek belirledi.

Özer önceki gün evine yapılan baskın sonucu yakalandı. Yüzünde T.M.'nin tırnak izleri, olay günü giydiği beyaz gömleğinde kan izleri tesbit edilen Özer, Emniyet Müdürlüğü'nde T.M. tarafından teşhis edildi. Sorgulamasından sonra ‘kişi hürriyetini yoksun bırakmak’, ‘tecavüz etmek’ ve ‘yağma’ suçlarından mahkemeye çıkarılan Hakan Özer, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Hüseyin TÜCCAR/DHA