Tecavüzden yargılanan güreşçinin ikinci avukatı da çekildi

Tecavüzden yargılanan güreşçinin ikinci avukatı da çekildi

20 Nisan 2010, Salı 16:04
A A

Antalya'da 23 yaşındaki G.C.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan milli güreşçi 24 yaşındaki Recep Çakır, bugünkü duruşmada “Artık tahliye olmak istiyorum” dedi. Çakır, ilk avukatı Cengiz Apaydın’ın ardından tuttuğu ikinci avukatı Tayyar Asiltürk’ün davadan çekildiğini öğrenince kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

Hindistan’da 2007 yılında yapılan Ordulararası Askeri Olimpiyatlar’da dünya üçüncüsü olan ve Kırkpınar’da başpehlivanlık için güreşen Recep Çakır, memleketi Korkuteli’nde gördüğü, ancak hiç tanımadığı G.C.’ye aşık oldu. Üniversite mezunu genç kızı 2 Haziran 2008 günü annesi S.C.’nin yanında çarşıya çıktığı gün ormanlık alana kaçırıp tecavüze kalkışan, ancak ereksiyon olmayı başaramayınca parmağı ile bekaretini bozmakla suçlanan Recep Çakır ile kendisine yardımcı olan yeğeni Emin Toksöz, arkadaşı Mehmet Hanedan, Osman Şefik Delioğlu, Ercan Demir, Erhan Üstündağ ve olaya yardım eden Duraliler Köyü muhtarı Atilla Zeybek tutuklandı. Önceki duruşmalarda tutuklu sanıklardan Toksöz, Hanedan, Zeybek, Demir ve Üstündağ tahliye edilmişti.

Geçen duruşmada yakınlarına, şikayetçi olan G.C.'nin babası Arif C.’nin dövülmesi talimatını veren Recep Çakır bu duruşmada oldukça sakindi. Bir hayli zayıflamış görünen Recep Çakır, ilk avukatı Cengiz Apaydın'dan sonra ikinci avukatı Tayyar Asiltürk’ün de çekildiğini duruşmada öğrendi.
Tayyar Asiltürk'ün, davaya bakan Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne, “Gördüğüm lüzum üzerine müvekkilim Recep Çakır’ın vekilliğinden çekiliyorum” yazılı dilekçe verdiğini öğrenen milli güreşçi Çakır, kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Recep Çakır, mahkeme heyetine, “Avukatımın istifa ettiğinden haberim yoktu. Kendime yeni avukat tayin edeceğim” dedi.

Son sözleri sorulan Recep Çakır, “Yıllardır güreş yapıyorum. Türkiye’yi uluslararası alanda temsil ediyorum. 2 yıldır tutukluyum ve antrenman yapamıyorum. Tezgah bir oyundan dolayı tutukluyum. Uygun görülecek şekilde tahliyemi talep ediyorum” dedi.
Mahkeme Çakır’ın ve tutuklu diğer sanık Osman Şefik Delioğlu’nun tahliye taleplerini redderek duruşmayı 18 Mayıs'a erteledi.

Teslime TOSUN/ANTALYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;