Tehdit iddiasıyla dilekçe vermiş!

İbrahim Tatlıses'in savcılığa tehdit edildiğine dair şikayette bulunduğu öğrenildi

14 Mart 2011, Pazartesi 15:50
A A

İbrahim Tatlıses’in şirketlerine gelen 3 "Ölüm tehditi" telefonu üzerine, 1 Kasım 2010’da Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet dilekçesi verdiği ortaya çıktı.

Şişli Cumhuriyet savcılığına avukatı aracılığı ile dilekçe gönderen İbrahim Tatlıses, 7 ay içinde Tatlıses turizm ve Tatlıses Tv şirketlerine telefon eden ve kimliğini açıklamayan bir kişinin kendisini ölümle tehdit ettiğini söylediği belirlendi.

Tehditleri ilk önce dikkate almadığını söyleyen İbrahim Tatlıses’in verdiği dilekçede, arayanların kim ya da kimler olduğunu bilmediğini söylediği belirtildi. Şişli Cumhuriyet Savcılığının dilekçenin ardından işlem başlattığı ancak yapılan çalışmalarda tehdit eden kişilere ulaşmadığı öğrenildi.

Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses’in koruma talebinin bulunmadığını söyledi.

Hüseyin Çapkın, "Kendisinin emekli özel harekat polislerinden oluşan bir koruması var" dedi. Hüseyin Çapkın, bu korumaların da olay sırasında İbrahim Tatlıses’in arkasında olduğunu belirtti.

İbrahim Tatlıses’e dün akşam Maslak’ta stüdyo çıkışı, bir araçtan uzun namlulu silahla ateş açılmış, başından vurulan ünlü türkücü ağır yaralanmıştı.

(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;