'Tehlikeli' stadyumlar kapatılıyor

Bulgaristan Spor Bakanlığı, başkent Sofya'da yıllardır bakım ve onarımları yapılmadığı için artık yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan bazı stadyumları kapatmaya hazırlanıyor

Salı, 04 Mayıs 2010 - 12:40

'Tehlikeli' stadyumlar kapatılıyor

Spor Bakanı Svilan Neykov, basına yaptığı açıklamada, medyada çıkan söylentilere rağmen Bulgaristan Futbol Federasyonu’nun (BFS) lisansının iptalinin söz konusu olmadığını, ancak güvenlik anlamında tehdit oluşturan bazı stadyumların kapatılarak bakım ve onarımlarının yapılacağını açıkladı.

Bakan Neykov, planlanan güvenlik önlemlerinin daha önceden programlanan konser ve futbol karşılaşmalarını engellemeyeceğini belirterek, Sofya belediyesi tarafından kurulan özel bir komisyonun 15 Mayıs’a kadar, hangi stadyumların kapatılacağı konusunda bir rapor hazırlayacağını bildirdi.

Uzmanlar acil olarak bakım ve onarımı yapılması gerekli stadyumlar arasında ilk sırada "Lokomotif Sofya" stadyumunu gösteriyorlar. 30 bin kişi seyirci kapasiteli stadyumun tribünlerinin, yıllardır bakımsızlıktan dolayı çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ileri sürülüyor.

Bakım ve onarımı için yaklaşık 1,5 Milyon Avro bütçe isteyen Lokomotiv Sofya stadyumunda 13 Haziran’da pop müziğin ünlü yıldızı Sir Elton John konser verecek.

AA