Tehlikeli tırmanış!

Tehlikeli tırmanış!

31 Mayıs 2010, Pazartesi 11:29
A A

Uluslararası 1. Trakya Bisiklet Turu’nun son etabında, bir kişi, İsrail’in "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" kapsamında Gazze’ye yardım götüren gemilere yapılan saldırıya tepki amacıyla İsrailli bisikletçilere saldırıda bulundu.

Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2010 sezonunda düzenleyeceği 2.2 kategorisindeki dört uluslararası yarış serisinin ilk ayağı olan Uluslararası 1.
Trakya Bisiklet Turu’nun 4. etabı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden başladı.

Bisikletçiler, 83,5 kilometrelik Tekirdağ-Şarköy etabı için yola çıktıkları sırada, Tekirdağlı Avukat Hasan Fehmi Ö, İsrailli bisikletçilerin önüne geçerek Filistin bayrağı açtı ve üzerlerine yürüdü.

Olaya müdahale eden polis ekipleri, Hasan Fehmi Ö’yü gözaltına aldı. Hasan Fehmi Ö. ile yanında bulunan ismi açıklanmayan arkadaşı da ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek de olay yerinde inceleme yaptı.

Yarışlar ise kaldığı yerden devam etti.

Öte yandan, yarışlar başlamadan kısa bir süre önce İsrailli bisikletçilere tahsis edilen aracın üzerinde bulunan "İsrail" yazılarının olası bir saldırıya karşı söküldüğü öğrenildi.

İSTANBUL VALİSİ: "HERKESE İTİDALLİ DAVRANMAYI, SOĞUKKANLI DAVRANMAYI TAVSİYE EDİYORUM"

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından İstanbul’da yaşanan hareketliliğe ilişkin, "Herkese itidalli davranmayı, soğukkanlı davranmayı tavsiye ediyorum" dedi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;