'Tek hayalim başa geçmekti'

Koç, “Doktor, avukat olmak gibi bir hayaliniz var mıydı?” sorusunu, “Hayır, en büyük hayalim, bu kurumun başına geçebilmekti. Onu da başardım” diye yanıtladı

21 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

Koç Grubu’nun bayileriyle buluştuğu ‘Anadolu Buluşmaları’ toplantısı kapsamında Konya’ya giden Koç Grubu Başkanı Mustafa Koç ve Koç Holding İcra Başkanı Bülent Bulgurlu, kentte temaslarda bulundu. Ford yetkili servisi Otokoç’u ziyaret eden Koç, Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi kapsamında staj gören öğrencilerle bir araya geldi. Koç, bir öğrencinin, projenin üniversite öğrencileri için de uygulanıp uygulanmayacağını sorması üzerine şöyle konuştu:

DOKTOR OLMAYI DÜŞÜNMEDİM

“Burada öncelik liselilerin. Çünkü yaptığımız araştırmalar meslek lisesinden mezun olan öğrencilerin, üniversite mezunlarından daha kolay iş bulduğunu ortaya koyuyor.” Mustafa Koç, bir başka öğrencinin, “Çocukluğunuzda doktor-avukat olmak gibi hayaliniz var mıydı?” şeklindeki sorusunu da “Hayır, en büyük hayalim, bu kurumun başına geçebilmekti. Onu da başardım. Onun dışında pilot olmak, doktor olmak gibi bir hayalim yoktu” diye yanıtladı.

VEHBİ KOÇ'U MODEL ALDIM

Başka bir öğrencinin, kendisinin model aldığı bir isim olup olmadığını sorması üzerine Mustafa Koç, her zaman Vehbi Koç’u örnek almaya çalıştığını söyledi. Bunun üzerine bir öğrenci, “Onun gibi başarılı olabildiğinize inanıyor musunuz? Vehbi Koç’un Koç’u olabildiniz mi?” diye sordu. Mustafa Koç, bu soruyu kendisinin değil, çevresindeki insanların yanıtlaması gerektiğini ama onu örnek alarak, Vehbi Koç gibi başarılı olmak istediğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;