TEKEL işçileri Ankara'ya alınmıyor

Ankara'ya eylem yapmak için çevre illerden gelen TEKEL eylemcilerini taşıyan otobüslerin şehre girişlerine izin verilmiyor

TEKEL işçileri Ankara'ya alınmıyor

Polis ekipleri, eylem nedeniyle İstanbul ve Konya yollarındaki Maliye noktalarında, Samsun yolundaki ışıklı kavşakta, Eskişehir yolunda da Ümitköy Kavşağı’nda polis noktaları oluşturdu.

Ankara Garı ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde de güvenlik önlemleri artırıldı. Sabah erken saatlerinde ana güzergahlarda polisler, eylemcileri taşıdığı tespit edilen ve plakaları önceden bildirilen otobüsleri durdurdu.

İşçi temsilcileriyle konuşan polis yetkileri, işçilere Ankara Valiliği'nin kararını hatırlatarak eylemin yasa dışı olduğunu ifade etti. Otobüslerin şehre girişlerine izin verilmezken eylemcilerin bekleyişi sürüyor.

SENDİKA BİNASI ÖNÜNDEN UZAKLAŞTIRILDILAR

4-C statüsüne geçmeyi kabul etmeyerek Ankara’da eylem yapmak için toplanan bir grup TEKEL işçisi çevik kuvvet ekiplerince TÜRK-İŞ binası önünden uzaklaştırıldı.

4-C statüsünü protesto etmek amacıyla eylem yapmak için Ankara’ya gelen bir grup tekel işçisi, sabah saatlerinden itibaren TÜRK-İŞ Genel Merkezi önünde toplanmaya başladı.

Genel merkez binasının bulunduğu sokakta güvenlik önlemi alan polis, Ankara Valiliğinin eyleme izin vermediğini hatırlatarak işçilere binanın önünden ayrılmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Bu arada, çevik kuvvet ekipleri de TÜRK-İŞ binasının bulunduğu sokağa giden yollarda güvenlik önlemi aldı.