Teklif Küçük'ten bomba Tekin'den

Danıştay sanığı Osman Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine bomba atılması işini Veli Küçük'ün, atılan bombaları ise emekli Yüzbaşı Tekin'in verdiğini iddia etti

Teklif Küçük'ten bomba Tekin'den

BOMBALARI ANLATTIM

Ergenekon ana davasıyla birleştirilen Danıştay davasına dün Silivri Cezaevi’nde devam edildi. Birinci Ergenekon davasının 121’inci duruşması olan dünkü duruşmada Osman Yıldırım savunmasına devam etti. Osman Yıldırım, daha önce Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdiği ifadesinde Cumhuriyet gazetesine atılan bombayla ilgisi olmadığını öne sürmüştü. Mahkemeye başkanlık eden üye Hakim Hasan Hüseyin Özkese, Osman Yıldırım’a bu ifadesini okudu.

‘KÜÇÜK’E BIRAKTIM’

İfade değiştiren Osman Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine bomba atılmasının İstanbul Ataşehir’deki toplantıda planlandığını öne sürdü. Osman Yıldırım, bombaların atılması emrinin davanın tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ten geldiğini, atılan bombaları ise emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in verdiğini iddia etti. Osman Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine bombayı da Danıştay’ı kana bulayan Alparslan Arslan’ın attığını söyledi.

‘BİLMEYECEK MİYİM?’

Alparslan Arslan’ı her eylem sonrası Veli Küçük İstanbul Beşiktaş’taki ofisine götürdüğünü söyleyen Osman Yıldırım, “Bunların üstündeki kişi Şener Eruygur, Hurşit Tolon ve Fikri Karadağ’dır” dedi. Osman Yıldırım bu iddiasını “Sürekli bana gelen adamı kimin kullandığını bilmeyecek miyim?” sözleriyle savundu. Yıldırım, davanın tutuklu sanığı İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek’in ifadesini geri çekmesi karşılığında yardım sözü verdiğini de öne sürdü.

 Esra ALUS