Teknesi olan ünlüler

Pek çok ünlü isim sürekli tekne, yat ve yelkenlileriyle gündem yaratıyor. İşte o ünlüler...

07 Ocak 2018, Pazar 12:04
A A

Şu sıralar Murat Cemcir'le başrolü paylaştığı ve mart ayında vizyona girecek olan Ailecek Şaşkınız filminin heyecanını yaşayan Ahmet Kural'ın lüks bir yat satın aldığı iddia edildi.

35 yaşındaki Ahmet Kural kendine iki katlı, beş kamaralı bir yat satın aldı. 850 bin lira değerindeki yat, bakım çalışmaları için şimdilerde Kadıköy-Fenerbahçe’deki yat limanına demirlendi.

VİP müşteriler için gece geç saatlere kadar açık kalan ‘Boat Show’a akşam saatlerinde gelen Şahan Gökbakar'ın, uzun pazarlıklardan sonra 1.4 milyon Euro değerindeki tekneyi satın aldığı iddia edildi. Şahan Gökbakar tekneyi gezerken böyle görüntülendi.

3 ADET KABİNİ VAR

3 ADET KABİNİ VAR

Bir master, bir VIP bir de misafir olmak üzere toplamda 3 adet kabini bulunan teknenin her kabine özel banyo ve tuvaleti bulunuyor. Ayrıca platformdan özel kapısı ile girilen 2 kişilik kaptan kamarası yer alıyor. Teknenin orta bölümünde, tam en kullanılarak konumlandırılmış master kabinde türlü konfor özellikleri yer alıyor. Bunlardan bazıları; büyük kanepe, ferah soyunma odası, geniş banyo/tuvalet ve makyaj masası...  Öte yandan Şahan Gökbakar bu haberlerin ardından teknenin kendisine ait olmadığını açıkladı.

CEM YILMAZ

CEM YILMAZ

Cem Yılmaz'ın Azimut 58 marka, Samatya isimli sürat teknesinin içi 3 kamaralı ve özel tasarım. 

Cem Yılmaz son olarak, uzunluğu 18 metre, fiyatı ise 1 milyon 250 bin lira olan teknede eski eşi Ahu Yağtu ve oğulları Ali Kemal ile bayram tatili yapmıştı.

PINAR ALTUĞ VE YAĞMUR ATACAN

PINAR ALTUĞ VE YAĞMUR ATACAN

Pınar Altuğ ile Yağmur Atacan çiftinin, Atlantis 58 marka, spor bir motor-yatı var.

Tam bir aile teknesi denebilecek motor-yatın uzunluğu 15 metre.

H2O adlı teknenin fiyatı ise 650 bin dolar civarında.

MEHMET ASLANTUĞ - ARZUM ONAN

MEHMET ASLANTUĞ - ARZUM ONAN

Mehmet Aslantuğ ile Arzum Onan'ın teknesi, Beneteau 50 marka bir yelkenli. Tam bir sporcu teknesi, fazla mazot yakmadığı için hesaplı ve kullanışlı.

Uzunluğu 15 metre olan teknenin fiyatı ise 1 milyon 200 bin lira civarında.

ŞAHAN GÖKBAKAR

ŞAHAN GÖKBAKAR

Şahan Gökbakar'ın Princess V 55 marka tekne, konforlu oluşuyla biliniyor. Teknenin adı ‘Belafonte’ ve bir motoryat.

VOLVO 700 HP dizel motora sahip olduğu için çok hızlı. 3 kamaralı, 6 yatak kapasiteli ve 32 mil hız yapıyor. Uzunluğu 17 metre olan teknenin fiyatı ise 400 bin euro.

Eşi Selin Ortaçlı ile tatil yapan Şahan Gökbakar, teknesini son olarak Bodrum'a demirlemişti. Çift, Yalıkavak’a demirli teknelerinde objektife yansımıştı.   

ATA DEMİRER

ATA DEMİRER

Yıllardır kullandığı Küçük Orfoz adlı balıkçı teknesini satıp 2011’de özel yapım bir yelkenli satın alan Ata Demirer, senaryo yazmak istediği zaman yelkenlisine kapanıyor.

Demirer'in teknesinin uzunluğu 12 metre, fiyatı ise 140-150 bin euro civarında.

Serdar Bilgili, ‘Extreme’ adlı özel tasarım tekneyi ikinci el olarak aldı. Dört kamaralı, yüksek tavanlı,elips hatlara sahip Extreme'in uzunluğu, 19 metre. Fiyatı ise 4 milyon euro civarında.

Bilgili'nin yatı, Yunanistan'ın Korfu Adası'nda seyir halindeyken sığ kum tepeciğine çıkmış, kaza sonrası teknenin alt tarafında ciddi hasar oluşmuştu. 

EBRU YAŞAR - NECAT GÜLSEVEN

EBRU YAŞAR - NECAT GÜLSEVEN

Ebru Yaşar ve Necat Gülseven çiftinin lüks bir yatı var. Çiftin, 2016 yılında aldıkları teknelerine kızlarının adı olan Ebrusu'yu verdi.

YASEMİN ÖZİLHAN VE İZZET ÖZİLHAN

YASEMİN ÖZİLHAN VE İZZET ÖZİLHAN

Yasemin Özilhan ve eşi İzzet Özilhan da kendine ait bir yatı olan ünlü isimlerden... 

Çift zaman buldukça yatlarında zaman geçiriyor.