Teksas Grubu: Sağımız, solumuz belli olmaz

Türkiye - Ermenistan maçı öncesi Bursaspor taraftarı Teksas Grubu konuştu

05 Ekim 2009, Pazartesi 18:24
A A

Diyarbakırspor maçındaki olaylarla gündeme gelen Bursaspor taraftarlarından Teksas Taraftarları Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, 14 Ekim çarşamba günü Bursa'da oynanacak Ermenistan maçında konuklara jest yapabileceklerini belirtti ve ekledi, "Bizim sağımız, solumuz belli olmaz"

26 Eylül'de Bursa Atatürk Stadı'nda oynanan Diyarbakırspor maçındaki olayların ardından gündeme gelen Bursaspor taraftarları, 14 Ekim çarşamba günü Bursa'da oynanacak Ermenistan maçını bekliyor. Diyarbakırspor maçındaki olayların basın tarafından abartıldığını belirten Bursaspor Teksas Taraftar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, "Gündemin yoğun olmayışından kaynaklanıyor sanırım. Aslında gündemde Kürt açılımının olmasından, biraz da basının abartmasıyla süsleyerek bu olayı verdiler. Tabi burada rencide olan bizleriz. Bursa halkı rencide oldu. Burada hiç onaylamadığımız, hiç istemediğimizi, benimsemediğimiz olaylar gelişti. Bu hırpalanmada, hazır ellerine koz geçirmişken iyi değerlendirdiler. Bu işin açıkçası bu" dedi.

"DEĞİŞİK BİR SEYİRCİYİZ"

Ermenistan maçında herhangi bir olay ve taşkınlık olmasını istemediklerini belirten Güzelsöz, " Böyle bir şey de söz konusu değil. Bütün gözler bizim üzerimizdeyken, böyle bir şey yapmamız akıl ve mantığa aykırı gelir. Daha önce yaptığımız söyleşilerde, konuştuğumuz programlarda söylediğimiz gibi belki de değişik bir seyirciyiz. Hiç kimsenin ummadığı bir şeyi yaparız. Ermenistanlılara karşı, Ermenistanlı konuklara hak ettiklerinden fazla da ilgi gösterebiliriz. Bizim sağımız solumuz belli olmaz" diye konuştu.

"EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ BURSA HALKI"

Kendilerinin en büyük güvencelerinin Bursa halkı olduğunu söyleyen Güzelsöz, "Bursa seyircisi maça gelirken aynı duygularla geleceklerini az çok tahmin ettiğimizden dolayı bu maçın sağ duyulu geçeceğini, sağlıklı bir biçimde bitireceğimize inanıyorum. Elimizden gelen en iyi şekilleri yapmaya çalışacağız. Bunlarda en büyük pay sponsorluk biletlerinin kimlerin eline geçeceğini, nerelere gideceğinin kontrol altına alınmasını istiyoruz. Çok daha iyi olur. Çünkü bunların örneklerini İstanbul'da görüyoruz. Çok önemli maçların seyircilerinin eline geçtiği, taraftarın eline geçmediği çok maç da kaydedildi. Bu maçta da bizim elimize değil de başkalarının eline geçmesi, böylelikle başka bir şey olabileceği yönünden korkuyoruz. Yoksa başka korkumuz yok bizim" dedi.

Güzelsöz ayrıca Ermenistan maçında taraftarın Türk bayrağı ile gelmelerini istediklerini ve 90 dakika boyunca Türk Milli Takımı'na tezahürat yapmayı düşündüklerini belirtti.

DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;