Telif hakkına dikkat çekmek için Türkiye’yi dolaşıyorlar

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliğince (GESAM), telif hakkının korunmasına dikkati çekmek için Çankırı’da sergi açıldı

09 Temmuz 2017, Pazar 00:37
Telif hakkına dikkat çekmek için Türkiye’yi dolaşıyorlar
Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren GESAM, telif hakkının korunmasına dikkati çekmek amacıyla 68’inci sergisini 100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi’nde açtı.

GESAM Yönetim Kurulu Üyesi ve Sergi Koordinatörü Nezih Demirtepe, yaptığı açıklamada, 2011’de bütün illeri dolaşmak amacıyla yola çıktıklarını söyledi.


 

68'İNCİ SERGİ


Her ay farklı bir ilde etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Demirtepe, "Bugün Çankırı’da 68’inci sergimizi açıyoruz. Sergimizde üyelerimizden 40’ının yaptığı yağlı boya, sulu boya, tezhip, minyatür gibi eserler yer alıyor." diye konuştu.

AMAÇ: TELİF HAKKINA DİKKAT ÇEKMEK


Amaçlarının telif hakkının korunmasına dikkati çekmek olduğunu vurgulayan Demirtepe, serginin 14 Temmuz’a kadar açık kalacağını sözlerine ekledi. Serginin açılışına, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, eski Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhun Kalkan, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.