Tepki gelince vatandaşı susturdu

AK Parti'nin İzmit'te yürüttüğü referandum kampanyasına katılan Osman Pepe'nin dağıttığı 'evet' paketine emekli Nezih Baba isimli vatandaştan tepki geldi

Tepki gelince vatandaşı susturdu

İzmit kent merkezinde, halkın en yoğun olduğu bölge olan Yürüyüş Yolu’nda Ak Partili gençlerin kurduğu stantdan gün boyu halka üzerinde ‘Evet’ yazan ıslak mendil, Anayasa değişiklikleriyle ilgili bilgiler bulunan kitapçığın yeraldığı paket dağıtıldı.

Akşam saatlerinde de eski bakanlardan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Osman Pepe de bu etkinliğe katıldı. Osman Pepe’yi tanımayan, ancak adını söyleyince “Adını duydum. Eski Çevre ve Orman Bakanısın” diyen emekli 65 yaşındaki Nezih Baba, “İşçi, memur, köylü, emeklinin durumu çok perişan” dedi.

OSMAN PEPE SUSTURDU

Nezih Baba, Anayasa değişikliği ile emeklinin durumunun iyileşeceğini söyleyen Başbakan Erdoğan'ın bunları açık açık anlatmasını istedi. Nezih Baba'ya üzerinde ‘Evet’ yazılı ıslak mendil ve kitapçık bulunan paketi veren Osman Pepe, “Biraz da başkaları konuşsun” diyerek susturmak istedi.

Paketi iade eden Nezih Baba, “Ben 65 yaşında insanım. Emekli, işçi, köylü, memur hepsi perişan. Şurada yüz kişiye sorun 99’u yok diyorsa ben şurada çırıl çıplak soyunurum.

Başbakan diyecek ki, işçiye şunu veriyorum, emekliye bunu veriyorum diye açık açık söyleyecek” dedi. Osman Pepe'nin çevresini sran emekliler, aldıkları maaşxla geçinemediklerini söyledi.

Kocaeli/DHA