Terim'den sağlık haberlerine yanıt

Milli Takımlar eski teknik direktörü Fatih Terim, basında hakkında çıkan sağlık haberlerinin asılsız olduğunu açıkladı

17 Şubat 2010, Çarşamba 17:44
A A

Milli Takımlar Eski Teknik Direktörü Fatih Terim; son günlerde sağlığı hakkında çıkan haberlerden rahatsız olduğunu belirterek konuya açıklık getirdi.

Terim'in yaptığı yazılı açıklama şöyle: "Bugüne kadar hiç hastası olmadığım, kendisini şahsen tanımadığım ve hatta hiç karşılaşmadığım bir profesörümüzün ekrandan bana koyduğu teşhisi şaşkınlık ile öğrenmiş olmanın üzüntüsü içindeyim.

"İKİ SPOR MÜDÜRÜ HANGİ AMAÇLA YAPTI BU HABERİ?"


Tıp konusunda uzman olmamakla birlikte, sağlık kontrollerini düzenli olarak yaptıran biriyim ve şu an itibari ile de herhangi bir problemim yok. İki önemli gazetenin spor müdürlerinin imzası ile yayınlanan bu haberin ne amaçla yapıldığını bilmemekle beraber, "tele teşhis" yöntemi ile yapılan tanının bu denli büyütülerek haberleştirilmesini hayli garip ve düşündürücü bulmaktayım.

Bir evlat, bir aile babası ve kamuoyunun gözünde yeri olan biri olarak sağlık gibi hassas konuda yakınlarımı, sevenlerimi üzecek ve telaşlandırabilecek bu tip haberlerin yapılmasını etik bulmadığımı söylemek zorundayım.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NI GÖREVE ÇAĞIRDI

İki büyük gazetemizin böyle bir olayı sayfalarına yansıtması ise elbette ki orada çalışan profesyonel arkadaşlarımın düşünmesi gereken bir durumdur.

Televizyondan teşhis yapan ve bunu paylaşan sayın profesörümüzün durumu ise bence sağlık bakanlığı müfettişlerinin de ilgisini çekebilecek kadar ilginçtir. Bu vesile ile kamuoyuna sağlık durumum ile ilgili bir problem olmadığını bir kez daha bildiririm."

Bugün Vatan ve Hürriyet gazetelerinde çıkan haberlerde, Kalp ve damar cerrahı Melih Us, "Mustafa Denizli'nin rahatsızlığını TV'den teşhis ettim. Ayna belirtiler Fatih Terim'de de var" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;