Terim'e yol göründü

Terim'e yol göründü

Hem Milli Takımımız hem de teknik direktör Fatih Terim için Bosna Hersek karşılaşması kader maçı niteliğindeydi. Kazanmamız hâlinde Dünya Kupası ümitlerimiz yeşerecek, diğer sonuçlarda hayal kırıklığı tavan yapacaktı.

Bosna’daki 90 dakika 1-1 tamamlanırken artık Fatih Terim’in ismi iyice tartışılmaya başlandı. Uzun süredir gönderileceği ileri sürülen tecrübeli hocanın, bu sonucun ardından kesin olarak biletinin kesildiği belirtildi. Hatta Fatih Terim’in grup maçları tamamlanmadan gönderilmesi bile gündemde.

Bu arada Fatih Terim dün sinirli tavırlarıyla dikkat çekti. A Milli Takım’ın teknik patronu, Bosna’nın frikikten attığı golde faul olmadığını sert bir dille ifade edince Portekizli hakem Bartolo Benquerenca tarafından tribüne gönderildi. Terim karşılaşmanın ardından şunları söyledi: “Özellikle ikinci yarı ve maçın son 20 dakikasında goller bulabilirdik. İlk yarıda rakibimiz öne geçebilirdi, ama ikinci yarıda sonuç 5-3 lehimize bitebilirdi. Bosna-Hersek’in avantajı devam ediyor. Hakemin dışında her şey iyiydi. Hakem sistematik bir şekilde bizi sinirlendirmek ve sindirmek için sahaya çıkmış. Kötü niyetliydi. Bugün kazansaydık Play-Off’a biz giderdik.”