'Terim'in ruh hâli bozulmuş'

Mersin İdman Yurdu Basın Sözcüsü Celal Ata, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim için "Onun ruh hâli bozulmuş" dedi

13 Kasım 2012, Salı 15:41
A A

Mersin İdman Yurdu Basın Sözcüsü Celal Ata, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim‘in pazar günkü 1-1'lik beraberlikle sonuçlanan maçın ardından yaptığı açıklamalara ilişkin, ”Eğer maçın sonucu galibiyet olsaydı, Fatih Hoca güle oynaya, şen şakrak çimlerden, portakaldan, limondan bahsedip buradan ayrılacaktı. Maç sonucu Fatih Hoca'yı rahatsız etmiş, ruh halini bozmuştur” dedi.

Ata, Tevfik Sırrı Gür Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, Mersin’deki maçın ardından Terim’in, basın toplantısında Mersin’in ve Mersinlilerin hiç de hak etmediği bazı suçlamalarda ve değerlendirmelerde bulunduğunu ifade etti.

Terim’in, Anadolu takımlarıyla berabere kaldığında veya mağlup olduğu maçları ”hep bıraktığı puanlar” olarak gördüğünü öne süren ve bu durumu protesto eden Ata, şöyle devam etti:

”Eğer bu karşılaşmalar, gerçekten sonucu belli olan karşılaşmalarsa, sayın Terim kendisine eşdeğer veya Galatasaray takımına eşdeğer olarak gördüğü takımları tespit etsinler, federasyona müracaat etsinler ve Türkiye’de kendi ayarlarında görecekleri basın toplantılarına girdiğinde, basın mensuplarına saygısızlık değil saygı göstereceği ayrı bir lig için müracaat etsinler. Futbolcularını rahatça basın toplantısına götürebilecekleri bir atmosfer istiyorlarsa, orada kendilerini huzurlu hissedeceklerse, Anadolu takımlarının bu toplantılarında bu deplasmanlarında kendilerini rahatsız hissediyorlarsa, o zaman müracaat etsinler Türkiye Futbol Federasyonu’ndan sadece kendilerinin uygun görecekleri takımlarla ayrı bir lig taleplerini değerlendirsinler. Mersin İdmanyurdu takımı ve Anadolu takımları eğer gereksiz kulüplerse, lütfen bu karşılaşmaları gerçekleştirmesinler. Gelmesinler. Müracaat etsinler, yasa çıkarsınlar Anadolu takımlarıyla oynadıkları tüm maçları hükmen 3-0 onlar galip olarak tescil etsinler. Neden bizi böyle aşağılarcasına tavırlar içerisine giriyor bunu gerçekten anlamış değiliz.”

Galatasaraylı futbolcuların maç sonrasında basın toplantısına gelmediklerine dikkati çeken Ata, şöyle devam etti:

”Eğer Galatasaray, Mersin İdmanyurdu karşılaşmasının sonucu 1-0, 2-0 veya 3-0 Galatasaray lehine sonuçlansaydı, Fatih hocamın ruh hali, basın toplantısındaki ‘Onu çekmeyin bunu çekin’ yönündeki ifadesi farklı olurdu. Bu örtülü ifadenin değerlendirmesini, ben Anadolu’ya bırakıyorum. Biz hiçbir desteği olmayan Anadolu takımlarıyız. Bizler daha filizlenmeden filizlerimizin dibine asit dökmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Mersin, Galatasaray’ı evinde, salonunda ağırlamıştır. Hiç kimsenin bu şekilde Mersin basınını, yönetimini, camiasını dalga geçer gibi değerlendirip oyuncularını basın toplantısına getirmeyip, basın mensuplarını hor görüp, onlara agresif davranışlarda bulunmaya hakkı yoktur. Sayın Terim’in ‘Mersin’e bıraktığımız 2 puan’ sözü çok aşağılayıcı bir değerlendirmedir. Öyle bir mantıkla gelinmiş. Bakıldı ki Mersin İdmanyurdu öyle kolay bir lokma değil. Çünkü biz sahada yüreğimizi ortaya koyduk. 1-1 beraberlik bile onlara o kadar çok ağır geldi ki, o ruh haliyle sayın Terim, ne yapacağını şaşırdı. Bir köşede duran ve kendisini ‘Fatih Hoca'nın koruması ve GS Dergisi’nin çalışanı’ gibi ifade eden bir genci de malzeme yaparak, Mersin İdmanyurdu’na ve Mersin’e bu hakareti layık görmesini doğru bulmuyorum.”

Fanatik

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;