Terk eden eşinin boğazını kesti

Kayseri'de 32 yaşındaki Aytekin Tekdemir, babaevine dönen ve boşanmak isteyen eşi 31 yaşındaki Hatice Tekdemir'i boğazını keserek öldürdü

29 Haziran 2011, Çarşamba 14:13
A A

Kocasinan ilçesi Cırgalan Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 3 çocuk annesi Hatice Tekdemir, 5 ay önce kendisini bıçakladığı için cezaevine giren ve çıktıktan sonra da sürekli dövdüğünü iddia ettiği 10 yıllık eşi Aytekin Tekdemir’i 3 hafta önce terk ederek, çocuklarıyla birlikte babası Ziya Üstün’ün 2 katlı evinin zemin katına taşındı.

Sabah annesini de yanına alarak kayınpederi Ziya Üstün’ün evine gelen Aytekin Tekdemir, eşiyle konuşmak istediğini söyledi. Eşini eve dönmeye ikna edemeyen ve mutfakta tartışan Aytekin Tekdemir, eline geçirdiği ekmek bıçağıyla eşinin boğazını kesti.

Gürültü üzerine yanlarına gelen kayınpederi Ziya Üstün’ü de ağır yaralayan, Tekdemir, daha sonra ön camı kırık, plakası alınamayan kırmızı otomobille kaçtı.

Ziya Üstün, ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alınırken, Hatice Tekdemir çocuklarının gözü önünde olay yerinde yaşamını yitirdi.

Hatice Tekdemir’in çocukları ve yakınları göz yaşına boğuldu, annesi Taibe Üstün sinir krizi geçirdi. Polis, Aytekin Tekdemir’i yakalamak için çalışma başlattı.

Mükremin ÖKSÜZGİL/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;