Teröre baraj

Başbakan Erdoğan'ın terörle mücadele konusunda kapılarını çaldığı partilerden ilginç öneriler gelmeye devam ediyor

15 Temmuz 2010, Perşembe 05:00
A A

Saadet ve BBP

Başbakan Erdoğan dün önce Saadet Partisi Numan Kurtulmuş’u, ardından da BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’yu genel merkezlerinde ziyaret etti. Önceki günkü görüşmede DSP, Başbakan’a “Sınıra duvar örülsün” önerisinde bulunmuştu.

12 Eylül’de ‘Evet’

Saadet Partisi lideri Numan Kurtulmuş ise ‘sağduyu’ önerdi. 1 saat süren ziyaretin oldukça yararlı geçtiğini söyleyen Numan Kurtulmuş, “Terörü ve 12 Eylül’de yapılacak referandumu konuştuk.

12 Eylül’de çıkıp ’Evet’ diyeceğiz. 13 Eylül’de de yeni bir anayasa paketi için sesimizi tüm gücümüzle duyuracağız” dedi.

OHAL olmamalı

Numan Kurtulmuş şöyle devam etti: “Terör mutlaka hukuk kuralları içinde önlenmeli. Demokrasi ve insan haklarının temel kuralları çerçevesinde, terörist ile vatandaşı ayırt eden bir anlayış geliştirilmeli. Olağanüstü hal (OHAL) gibi bir yöntemi kimse gündeme getirmemeli. Olağanüstü hal, biz siyasetçilerin sorunu çözmekten aciz olduğumuzu gösterir.”

Yuvaları su dolacak

Erdoğan ile BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun görüşmesi ise 1 saat 40 dakika sürdü. Terörle mücadele için özel birlikler oluşturulacağını belirten Erdoğan sınır bölgelerine yapılan barajlarda su tutulmasıyla teröristlerin yuvalandığı mağaraların kullanılmaz hale geleceğini anlattı. BBP ise terör suçları için idam cezasının geri getirilmesini istedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;