Tesettürü çıkartıp, salona döndü

1 yıl önce tesettüre gireceğini söyleyerek, voleybolu bırakın Aysun Özbek, Eczacıbaşı ile sözleşme imzaladı

13 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

Vakıfbank Güneş Sigorta'da oynarken ani bir kararla örtüneceğini söyleyerek voleybolu bırakarak tesettüre giren Aysun Özbek, Eczacıbaşı Zentiva ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

32 yaşındaki milli voleybolcu yaptığı sporu bırakma kararı aldıktan sonra yaptığı açıklamada, "Uzun zamandır örtünmeyi düşünüyordum. Medyanın yeniymiş gibi vermesi yanlış. İnançlarıma saygı duyulmasını istiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

 Voleybol kariyerinde dört Türkiye Şampiyonluğu, bir Avrupa Top Teams Şampiyonluğu ve bir Avrupa Challenge Cup Şampiyonluğu yaşayan, Avrupa Challenge Cup’ta şampiyonanın "En Değerli Sporcusu" seçilen Aysun Özbek, 2003 yılında Avrupa ikinciliği elde eden ve 2005 Akdeniz Oyunları’nda şampiyon olan Milli Takım’ın ilk yedisinde yer aldı.

Eczacıbaşı Zentiva Teknik Direktörü Guieseppe Cuccarini, ligde ve Avrupa’daki zirve hedeflerine daha emin adımlarla yürüyeceklerini söyledi. Voleybolu çok özlediğini ifade eden Aysun Kalkan Ayhan, Eczacıbaşı gibi büyük bir kulübün formasıyla yeniden sahalara dönmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;